REKLAMA
Pierwsza łopata pod budowę pasa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczyna się budowa pasa betonowego na lotnisku akademickim w Depułtyczach Królewskich. Pierwsza symboliczna łopata pójdzie w ziemię w piątek, 20 września.

Reklama
To będzie symboliczne wbicie pierwszej łopaty i przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji. W piątek, 20 września, na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy betonowego pasa.

Inwestycja w istotny sposób poprawi warunki lotniczej bazy szkoleniowej w chełmskiej uczelni i przyczyni do podniesienia poziomu kształcenia pilotów dla lotnictwa cywilnego – cieszą się w PWSZ.

Betonowy pas startowy w Depułtyczach Królewskich będzie miał 1020 metrów długości i 30 metrów szerokości – to wystarczy, żeby prowadzić tam szkolenia pilotów, ale też umożliwić lądowanie cięższym samolotom.

Koszt inwestycji to ponad 21,5 mln zł. Jej realizacja możliwa jest dzięki własnemu wkładowi finansowemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ale także pomocy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przekazało na inwestycję ponad 16 mln złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Wykonawcą dokumentacji projektowej, jak i robót budowlanych, jest konsorcjum firm: firma PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o. z Wierzbicy oraz B.G. Construction Sp. z o.o. z Wierzbicy.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2021 roku.

Napisz komentarz
 • Półtora roku na wylanie betonu?Czy nie wydaje się wam,ze to za długo?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  235
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  397
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  275
  Miasto zakłada łąki
  322
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA