REKLAMA
Piłkarze z Krasnegostawu wśród najlepszych
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Młodzi piłkarze z Krasnegostawu zajęli II miejsce w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”. Chełmianom poszło nieco gorzej.

Zakończyła się XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12.


REKLAMA

W kategorii chłopców do lat 12 drugie miejsce zajęła drużyna Jedynki Krasnystaw, która w finale musiała uznać wyższość ekipy SP 7 Koszalin z województwa zachodniopomorskiego. Zwycięzcy, poza Pucharem Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

O wielkim sukcesie może mówić też Mikołaj Kędziera (UKS Jedynka Krasnystaw), który w swojej kategorii U-12 został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem.

Mecz Jedynki Krasnystaw z SP 7 Koszalin był zarazem ostatnim spotkaniem turnieju. Reprezentujący nasz region chłopcy, po pasjonującym starciu, przegrali z drużyną z Koszalina 1:3.

–  Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Nie udało się co prawda wygrać, ale najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy progres w porównaniu do poprzedniej edycji. Przede wszystkim chłopcy mieli okazję wystąpić na PGE Narodowym, co już jest spełnieniem marzeń. Nie wiadomo, kto z nich zostanie piłkarzem w przyszłości, a kto nie, ale tych wspomnień nikt im nie zabierze – tłumaczył trener Tomasz Iwan.

W kategorii młodszych chłopców nasz region reprezentowała także drużyna Niedźwiadka Chełm, która ostatecznie zajęła 14. miejsce. Trener Michał Filipczuk był pod wrażeniem organizacji Finałów Ogólnopolskich.

Pod tym względem to najlepszy turniej, na jakim do tej pory byliśmy. Również poziom sportowy był znakomity, a do tego możemy grać w miejscu, w którym każdy piłkarz chciałby zagrać. Zajęliśmy co prawda dalsze miejsce, ale jestem zdania, że na takich sportowych imprezach najważniejsza jest dobra zabawa – mówił.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły widzom wszystkiego, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu komentowali Mateusz Borek oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek, Adam Nawałka oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

A oto wyniki turnieju:

Klasyfikacja generalna
Miejsce Chłopcy U-10Dziewczęta U-10Chłopcy U-12Dziewczęta U-12
I PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 7 Koszalin)ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)
IIWIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)ŚLĄSKIE (KKS Katowice)LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)
IIIWARMIŃSKO-MAZURSKIE (AMO Olsztyn)MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 15 Bydgoszcz)ŚLĄSKIE (Sprint Katowice)
IVKUJAWSKO-POMORSKIE (SP 44 Bydgoszcz)OPOLSKIE (UKS Unia Opole)WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 1 Ostróda)MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)
VDOLNOŚLĄSKIE (UKS Gryf Świdnica)MAŁOPOLSKIE (Piast Skawina)ŚLĄSKIE (SP 7 Częstochowa)PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)
VIŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO Kielce)KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)LUBELSKIE (ZS Bystrzejowice Pierwsze)
VIIŚLĄSKIE (Akademia 2012 Jaworzno)PODLASKIE (Łomżyczka Łomża)WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)OPOLSKIE (UKS Unia Opole)
VIIILUBUSKIE (SP 1 Rzepin)LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)OPOLSKIE (PSP 7 Strzelce Opolskie)DOLNOŚLĄSKIE (SP Bierutów)
IXZACHODNIOPOMORSKIE (UKS 71 Volley Szczecin)ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)
XMAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)LUBELSKIE (UKS Legion Gródek Szlachecki)PODLASKIE (SP 11 Suwałki)PODLASKIE (SP Piątnica)
XIMAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz)ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)
XIIPOMORSKIE (UKS Sparta Sycewice)WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)WIELKOPOLSKIE (UKS Akademia Talentów Krotoszyn)
XIIIŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)ŚWIĘTOKRZYSKIE (UKS Kunów)LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)
XIVLUBELSKIE (Niedźwiadek Chełm)DOLNOŚLĄSKIE (Turbo Bobasy)POMORSKIE (U-2 Bytów)ŚWIĘTOKRZYSKIE (Orlik Klimontów)
XVOPOLSKIE (UKS Hattrick Głuchołazy)WIELKOPOLSKIE (SP Książ Wielkopolski)MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)LUBUSKIE (MUKS Kostrzyn)
XVIPODLASKIE (AMO Łomża)POMORSKIE (Feniks Kramarzyny)MAZOWIECKIE (UKS Irzyk Warszawa)POMORSKIE (Dziewczyny z Kalisza)

 

Podczas Wielkiego Finału wręczono również nagrody indywidualne:

Nagrody indywidualne
KategoriaChłopcy U-10Dziewczynki U-10
Najlepszy bramkarzWojciech Kaczmarek (UKS AP Reissa)Urszula Kopacz (KKS Katowice)
Najlepszy zawodnikJakub Koszuliński (AMO Rzeszów)Kinga Klimczak (Beniaminek Krosno)
Król strzelcówKarol Delikat (AMO Rzeszów) – 7 bramekJulia Gałuszka (Beniaminek Krosno) – 14 bramek
KategoriaChłopcy U-12Dziewczynki U-12
Najlepszy bramkarzMateusz Jaskuła (SP 7 Częstochowa)Julianna Kutkowska (UKS SMS Łódź)
Najlepszy zawodnikMikołaj Kędziera (UKS Jedynka Krasnystaw)Wiktoria Malczewska (UKS SMS Łódź)
Król strzelcówMikołaj Tudruj (SP 7 Koszalin) – 7 bramekWiktoria Frydrych (Beniaminek Krosno) – 8 bramek

 

Gratulujemy!

***

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux.
Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdziecie na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Mariusz
  o 20:29

  Brawo Niedzwiadek Chełm.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA