REKLAMA
Plac wypięknieje
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Projekt o wartości 4 mln zł ma zmienić miejsce spotkań chełmian. Władze miasta podpisały umowę na rewitalizację Placu Łuczkowskiego.

Wczoraj (7 lutego) Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego i Jakub Banaszek, prezydent Chełma, podpisali umowę na dofinansowanie rewitalizacji Placu dr E. Łuczkowskiego w Chełmie. Projekt o wartości 4 mln zł ma istotnie odmienić jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców miasta.


REKLAMA

W ramach realizacji projektu powstanie przede wszystkim nowy budynek z wejściem do podziemi kredowych i funkcjami kulturalno-oświatowymi. Udostępnione dla zwiedzających zostaną piwnice dawnego ratusza i kamienicy Węglińskiego, ale na remont i rozbudowę mogą liczyć także inne piwnice w obrębie placu.

Inwestycja przewiduje też zmianę oświetlenia, pojawią się stacje do ładowania smartfonów oraz stojaki na rowery.

Fundusze na rewitalizację placu pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Zorro
  o 16:05

  Hehe wraca czlowiwk do Chelma po paru tygodniach nieobecnosci a tu prosze przystanek autobusowy przeniesiony z powrotem przed dworzec PKP. Brawo katz moze beda jeszcze z ciebie ludzie. Ale prezes CLA u mnie by dluzej nie pracowal jak dwa dni. Zeby nie znalezc zastepczej wiaty na okres przejsciowy to trzeba byc totalnym tumanem 😉

  + 22
  - 22
 • Zorro
  o 04:37

  Sawa, nie rozmawialem z toba o wspolnotach mieszkaniowych tylko o sprzedawaniu kitu.
  Z tymi wspólnotami idz lepiej do Banaszka, ” ciemny lud kupi wszystko” 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 01:13

  Zorro,pleciesz bzdury,ale absolutnie nie dowcipnie.Czy masz pojęcie na temat działania wspólnot mieszkaniowych?Z tego co piszesz widać,że nie.

  + 22
  - 22
 • Zorro
  o 19:58

  Nie podlegaja ochronie prawnej nazwy powszechnie uzywane pisane z duzej czy malej litery nawet gdyby byly iminiem wlasnym. Tym samym nie podlegaja licencjowowaniu, czy to wystarczajaco jasne Panie Sawa.
  Ale spróbuj komus sprzedac moze to kupi, „ciemny lud kupi wszystko” 😉

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  125
  Ferie. Nie siedź w domu
  229
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  494
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 464
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 083
  REKLAMA