REKLAMA
Plac wypięknieje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Projekt o wartości 4 mln zł ma zmienić miejsce spotkań chełmian. Władze miasta podpisały umowę na rewitalizację Placu Łuczkowskiego.

Reklama

REKLAMA

Wczoraj (7 lutego) Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego i Jakub Banaszek, prezydent Chełma, podpisali umowę na dofinansowanie rewitalizacji Placu dr E. Łuczkowskiego w Chełmie. Projekt o wartości 4 mln zł ma istotnie odmienić jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców miasta.

W ramach realizacji projektu powstanie przede wszystkim nowy budynek z wejściem do podziemi kredowych i funkcjami kulturalno-oświatowymi. Udostępnione dla zwiedzających zostaną piwnice dawnego ratusza i kamienicy Węglińskiego, ale na remont i rozbudowę mogą liczyć także inne piwnice w obrębie placu.

Inwestycja przewiduje też zmianę oświetlenia, pojawią się stacje do ładowania smartfonów oraz stojaki na rowery.

Fundusze na rewitalizację placu pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Zorro
  o 16:05

  Hehe wraca czlowiwk do Chelma po paru tygodniach nieobecnosci a tu prosze przystanek autobusowy przeniesiony z powrotem przed dworzec PKP. Brawo katz moze beda jeszcze z ciebie ludzie. Ale prezes CLA u mnie by dluzej nie pracowal jak dwa dni. Zeby nie znalezc zastepczej wiaty na okres przejsciowy to trzeba byc totalnym tumanem 😉

  + 22
  - 22
 • Zorro
  o 04:37

  Sawa, nie rozmawialem z toba o wspolnotach mieszkaniowych tylko o sprzedawaniu kitu.
  Z tymi wspólnotami idz lepiej do Banaszka, ” ciemny lud kupi wszystko” 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 01:13

  Zorro,pleciesz bzdury,ale absolutnie nie dowcipnie.Czy masz pojęcie na temat działania wspólnot mieszkaniowych?Z tego co piszesz widać,że nie.

  + 22
  - 22
 • Zorro
  o 19:58

  Nie podlegaja ochronie prawnej nazwy powszechnie uzywane pisane z duzej czy malej litery nawet gdyby byly iminiem wlasnym. Tym samym nie podlegaja licencjowowaniu, czy to wystarczajaco jasne Panie Sawa.
  Ale spróbuj komus sprzedac moze to kupi, „ciemny lud kupi wszystko” 😉

  + 22
  - 22
 • Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  Kolejowa w remoncie
  356
  Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
  81 948
  Galeria się zapełnia
  2 648
  Finansowe wsparcie dla Chełma
  456
  Przejazd już otwarty
  3 374
  REKLAMA