REKLAMA
Plan dla Kumowej Doliny już jest
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Warszawskie biuro projektowe „Studium” Sp. z o.o. opracowało już projekt przebudowy amfiteatru w Kumowej Dolinie. Sama przebudowa może ruszć po uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Projekt przewiduje termomodernizację istniejącego budynku, uzbrojenie terenu, instalacje wewnętrzne, przebudowę sceny, widowni, dojazdy, chodniki i budowę parkingów. Zakłada się stworzenie nowego oświetlenia terenu i widowni, nagłośnienia, zagospodarowanie terenów zielonych itd. Z zmodernizowanym budynku zaplecza amfiteatru zlokalizowane mają zostać pracownie techniczne i kulturalne.


REKLAMA

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku – zapowiada Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą chełmskiego urzędu miasta.

Remont „Kumówki” jest elementem, projektu pn. „Chełmski Łańcuch Kreatywności”, który ma być realizowany w ramach tzw. Strategicznych Inwestycji Terytorialnych RPO. Obserwując skuteczność chełmskiego urzędu w staraniach o unijne pieniądze (pisaliśmy o tym tutaj) należy się cieszyć, że ten projekt oceniany będzie w tak zwanym trybie pozakonkursowym. Wystarczy więc złożyć wniosek, który nie będzie zawierał błędów formalnych i merytorycznych, by otrzymać pieniądze. Warto się do tej pracy przyłożyć wartość prac szacowana jest na około 13 mln złotych, a unijne dofinansowanie ma sięgnąć blisko 9 mln zł.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej
  o 21:23

  Czekam na konkrety,za ile inwestycja,a potem co i za ile rocznie.

  + 22
  - 22
 • zyga
  o 19:16

  Niech pan Grel coś w końcu zrobi bo tylko o planach opowiada. Tajemniczy inwestor, plany budowy, itd. Szkoda tego słuchać.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jest umowa na betonowy pas
  609
  Obchody 37. rocznicy stanu wojennego
  5 019
  Wigilia chełmian
  583
  Budżetowe konsultacje
  449
  Minister Brudziński w Chełmie
  797
  REKLAMA