REKLAMA
Pociął psy nożem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mężczyzna usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Policjanci ustalili i zatrzymali 21-letniego sprawcę zranienia dwóch psów w Chełmie.

W poniedziałek wieczorem (20 stycznia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w centrum Chełma poranionego psa. O fakcie tym poinformowali pracownicy schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się nim. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem czworonoga jest mieszkanka Chełma. W miejscu jej zamieszkania w kojcu znajdował się jeszcze jeden pies, który również miał obrażenia. Zwierzętom udzielona została pomoc weterynaryjna.

Reklama

Następnego dnia policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał na terenie tej posesji. Znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Mężczyzna usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich
1 030
Po co miastu obwodnica południowa?
2 821
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
269
USC i magistrat do remontu
504
Dreszera zamknięta
614
REKLAMA