REKLAMA
Poczytaj nowele w ChBP
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Osiem nowel trafiło w tym roku na listę lektur do Narodowego Czytania. W czwartek (12 września) w Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie można dołączyć do akcji.

Reklama

Z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP jako propozycje do Narodowego Czytania 2019, prezydencka para wybrała osiem nowel. Na liście znalazły się: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

W naszym mieście wszystkich chętnych do wspólnej lektury zaprasza Prezydent Miasta Chełm oraz Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w czwartek, 12 września, do Galerii Nova ChBP (Partyzantów 40). Czytanie rozpocznie się o godz. 11.00.

Wydarzenie uświetni koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 104
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 171
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
950
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
913
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 306
REKLAMA