REKLAMA
Podaruj życie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co roku w okresie wakacji zaczyna brakować krwi i jej pochodnych. Stąd apel wojewody lubelskiego o „pospolite ruszenie” i akcję oddawania krwi. Można to zrobić w każdym momencie w swoim miejscu zamieszkania lub 22 sierpnia w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

REKLAMA

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie od jakiegoś czasu informuje o niskich zapasach krwi, szczególnie grupy 0 Rh- i 0 Rh+ i jednocześnie zwraca się z apelem o oddawanie krwi.


REKLAMA

Każdy kiedyś może potrzebować krwi. Nie da się jej niczym zastąpić. Można się nią podzielić. Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja. Jednym źródłem krwi jest zdrowy człowiek – apeluje lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Chełmianie mogą oddawać krew w oddziale terenowym  RCKiK przy ul.Szpitalnej 53 (tel. 82-565-56-51). Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-12:30, a w piątki w godz. 7:30-14:00.

Wojewoda lubelski z kolei zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej wakacyjnej wojewódzkiej akcji honorowego oddawania krwi. Zbiórka krwi odbędzie się w środę, 22 sierpnia br., w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy Spokojnej 4.

Udział w zbiórce krwi może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec województwa lubelskiego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia grup: w terminie 13-20 sierpnia br. na adres email: [email protected]

Wspólnie podjęte działania na rzecz osób potrzebujących pomocy będą nie tylko integrować nas wokół idei honorowego krwiodawstwa, ale także umacniać świadomość godności  i wagi życia każdego człowieka oraz należnego mu szacunku – mówi Agata Grula z LUW.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Dos
  o 18:40

  Piękna akcja, tym którzy jeszcze mogą pomóc innym, polecam 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  48 440
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 312
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 468
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  481
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 564
  REKLAMA