REKLAMA
Podziel się jedzeniem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” to hasło tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności. W Chełmie żywność będzie zbierana w piątek i sobotę w 15 sklepach.

REKLAMA

W najbliższy weekend 30 listopada – 1 grudnia w całej Polsce, w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Organizacja zachęca do udziału i przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.


REKLAMA

Banki Żywności zachęcają, by robiąc zakupy dla siebie w najbliższy weekend, przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane są te z długimi terminami przydatności, jak np.  mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Organizacja przypomina, że nawet jeden produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty setek tysięcy ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy. W zeszłym roku Banki Żywności zebrały 776 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

Akcję będzie można wesprzeć także w Chełmie w 15 różnych sklepach.

Wypatruj w sklepach naszych wolontariuszy, stojących przy koszach zbiórkowych za linią kas i podaruj jeden produkt. Wierzymy, że razem możemy zdziałać jeszcze więcej! – zachęcają organizatorzy.

A oto lista chełmskich sklepów, w których będziemy mogli podzielić się żywnością:

BiedronkaLwowska 79
BiedronkaSiedlecka 4
BiedronkaArmii Krajowej 13
BiedronkaArmii Wojska Polskiego 7
BiedronkaWojsławicka 6
BiedronkaLubelska 173
BiedronkaKolejowa 85
BiedronkaRejowiecka 120
CarrefourLwowska 81
KauflandAleja 3-go Maja 20
Lidlal. 3 Maja 2
LidlKińczyka 2
StokrotkaZachodnia 19
StokrotkaPartyzantów 1 a
TescoLwowska 24

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA