REKLAMA
Podziemia. Głosujmy uczciwie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ktoś próbował nieuczciwie „pomóc” Chełmskim Podziemiom Kredowym wygrać Wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce. Efekt: chełmska atrakcja o mało nie została usunięta z listy!

Reklama

Informowaliśmy niedawno o inicjatywie Klubu Podróżników Śródziemie, który ogłosił Wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce. Na liście rankingowej znalazło się 58 obiektów wybranych z terenu całego kraju. Są wśród nich m.in. naturalne jaskinie, ale także kopalnie, turystyczne trasy podziemne, schrony, bunkry i … Podziemia Kredowe w Chełmie!

Zachęcaliśmy do oddawania głosów na naszą chełmską atrakcję. Ktoś bardzo się tym przejął i postanowił pomóc naszym podziemiom w sposób nieuczciwy. Na swojej stronie Chełmskie Podziemia Kredowe piszą:

Szanowni Państwo! Wczoraj /22.08/ prawdopodobnie ktoś chciał nam pomóc wygrać ranking na stronie https://klubpodroznikow.com/…/2877-ranking-podziemi-turysty…
Przypominamy że takie praktyki są niedozwolone i tylko szkodzą! Wczoraj usunięto nasze podziemia z rankingu, a po wyjaśnieniu sytuacji straciliśmy ponad 200 głosów!!

Organizator rankingu przypomina, że wszelkie próby wpływania na wynik za pomocą mechanizmów i automatów zmieniających IP, będą skutkowały blokowaniem, a nawet wykluczaniem z rankingu. Tak stało się w przypadku Podziemi Kredowych w Chełmie, gdzie stwierdzono „uporczywe stosowanie automatu głosującego (zmieniającego IP)” i wyrzucono obiekt z listy!

Po interwencji chełmskich podziemi, zostały one warunkowo przywrócone do głosowania.

Mimo że to tylko zabawa, to jednak chcemy aby wyniki były wiarygodne, oddawane przez realne osoby odwiedzające poszczególne podziemia – piszą organizatorzy rankingu.

Przypominamy, że głosowanie trwać będzie do 30 września, godz. 23.59. Głosy z jednego adresu IP mogą być oddawane co 3 dni. Ranking wyłoni 15 najbardziej popularnych obiektów podziemnych w kraju.

Głosować (uczciwie!) można tutaj: https://www.facebook.com/klubpodroznikowsrodziemie/ lub https://klubpodroznikow.com/…/2877-ranking-podziemi-turysty…

Tagi
Napisz komentarz
 • Niestety,nic dodać nie mogę,trafiłeś.

 • miało być …w głosowaniu…

 • Tego się nie dowiemy. Istnieje jakieś tam prawdopodobieństwo , że ewentualna dominacja Chełma w losowaniu może się komuś nie podobać. Przyznam, że na własnej skórze odczułem podobną formę dyskryminacji będąc jednym z reprezentujących pewną „formację”, która przyjechała z Chełma. Byliśmy jakiś czas temu dwukrotnie zapraszani na „konkursy”, w których za każdym razem zostaliśmy najwyżej oceniani przez niezależne, rzeczywiście fachowe jury. Za drugim razem już czytelnie dało się odczuć niezadowolenie tzw. „utytułowanych” uczestników, jak też konstrnację organizatorów – znowu ten Chełm… Przecież to już koniec świata… Stamtad nawet takiego kota niewarto wziąć…
  I tak stracili ochotę na naszą obecność w przyszłości. My także.
  Faktem jest, że Chełm w Polsce nawet tej „niedalekiej” jest postrzegany jako za…upie. Ponadto nadal jesteśmy kojarzeni jako miasto PKWN, co nie przynosi nam chluby – i rzeczywiście, jakby czas się zatrzymał. Wczoraj w jednym z najnowszych wydawnictw krzyżówkowych znalazłem takie właśnie hasło do odgadnięcia „miasto PKWN – Chełm”.

 • Ciekawe,czy tylko przy głosowaniu na Chełm ktoś stosował automat?

 • Ale pierwszy raz czytam o wykluczaniu,a potem o obcinaniu głosów.Dziwne to.

 • Mnie np nie dziwi, że nawet w takim głosowaniu ktoś na siłę próbuje coś ugrać nieuczciwie. Takie standardy w tych czasach. Wszędzie jest ta „zmora”.

 • To głosowanie nie potrafi wyeliminować automatów i tylko odbiera głosy?Dziwne.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  2 323
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 139
  Miasto kupiło młyn
  1 082
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 863
  DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
  4 773
  REKLAMA