REKLAMA
Pokaż ten film dziadkom
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spot reklamowy i konferencja – wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo seniorom. Dzisiaj, 4 grudnia br., policjanci analizowali różne sytuacje, które mogą zagrażać osobom starszym i metody radzenia sobie z nimi.

„Bezpieczny Senior” – pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek 4 grudnia br. w Lublinie konferencja poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Zorganizowali ją funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Lublinie. Podczas spotkania uczestnicy analizowali metody działania oszustów. Ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Pod pozorem jakiegoś nieszczęścia podają się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub nawet policjantów lub prokuratorów – wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Dlatego tak ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat tych zagrożeń, aby mogły właściwie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

REKLAMA

Konferencja była też okazją do zaprezentowania najnowszego spotu profilaktycznego w ramach kampanii „Oszustom Stop!” Krótki film w żartobliwy sposób uczy osoby starsze, jak mają zachować się w przypadku próby wyłudzenia pieniędzy „na wnuczka”. Warto ten film pokazać swoim dziadkom.

Spot zrealizował Zespół  Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w ramach kampanii informacyjnej „Oszustom Stop!”. Przy realizacji przedsięwzięcia pomagali  seniorzy z lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pokaż ten film dziadkom.

Komentarze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA