REKLAMA
Policjanci odwieźli do domu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policjanci nie pozostali obojętni widząc starszą kobietę, która miała wyraźne trudności z chodzeniem. Zawieźli ją do domu. Zdarzenie miało miejsce w nocy we Włodawie.

Zimą policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i reagują w każdym przypadku, kiedy ludzkie życie lub zdrowie może być zagrożone.


REKLAMA

Przykładem takiego zachowania jest pomoc włodawskich funkcjonariuszy starszej kobiecie, którą zauważyli w nocy 8 stycznia br., na jednej z ulic miasta. Policjanci włodawskiej „patrolówki” sierż. szt. Artur Zalewski oraz st. sierż. Marcin Pomiankiewicz nie pozostali obojętni widząc 75-latkę, która miała wyraźne trudności z chodzeniem i poruszała się o kuli. Policjanci zawieźli kobietę do domu, gdzie czekała na nią córka.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury na zewnątrz są coraz niższe, policjanci podczas patrolu zwracają szczególną uwagę na osoby starsze lub nietrzeźwe, które są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Jednocześnie policjanci apelują,  by reagować widząc osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe.

Należy informować służby o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA