REKLAMA
Policjanci zaczynają protest
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek, 10 lipca, zaczyna się ogólnopolski protest policjantów. Organizuje go NSZZ Policjantów, a chodzi o podwyżki dla funkcjonariuszy.

Protest polegać będzie m.in. na wstrzymywaniu się przez policjantów od wystawiania mandatów, a stosowaniu w to miejsce „w możliwie jak najszerszym zakresie” środka wychowawczego w postaci pouczenia.


REKLAMA

Dlaczego policjanci protestują?

Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny czytamy w apelu ogłoszonym przez Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów. – Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów.

Jednocześnie Komitet apeluje do policjantów biorących udział w akcji, by przebiegała ona zgodnie z prawem:

Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków.

Protestujący policjanci domagają się w ten sposób prawa do godnego życia oraz „godziwych warunków pełnienia służby i wynagrodzenia”.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 886
Ferie. Nie siedź w domu
470
Plac wypięknieje
1 293
Koncepcja programowa na S12
2 306
Zapłacimy za parkingi?
655
REKLAMA