REKLAMA
Polityczne trzęsienie ziemi. Prezydent ma większość w Radzie Miasta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Choć wczorajsza sesja Rady Miasta programowo do najciekawszych nie należała, doszło na niej do politycznej rewolucji. Powstały dwa nowe kluby radnych, a rządzący miastem przez ostatnią dekadę Postaw na Chełm został niemal ostatecznie rozebrany.

Reklama

Wtorkowe spotkanie radnych nie zapowiadało niczego nadzwyczajnego. Drobne zmiany w budżecie, upoważnienie dla Prezydenta i zmiana czasu pracy jednej z aptek. Wszystko się zmieniło, gdy Przewodniczący Rady ogłosił powstanie dwóch nowych klubów.

Pierwszy z nich to de facto odrodzenie. Po kilku latach nieobecności na polityczną scenę Chełma wraca Rozwój i Demokracja – klub pod przewodnictwem Stanisława Mościckiego. Razem z nim są jeszcze Maciej Baranowski i Tomasz Otkała. Do Rady wszyscy weszli spod szyldu Postaw Na Chełm Agaty Fisz.

Drugi klub to nowość. Porozumienie dla Chełma – tak ma się nazywać nowy twór, to mieszanka składająca się z dwóch radnych PSL, dwóch Postaw na Chełm i szefa z PiS. Do klubu weszli bowiem: Joanna Lis i Irena Machowicz z PSL, Ryszard Dżaman (startował z PnC Agaty Fisz, potem dołączył do PSL-Nasz Chełm) i Elżbieta Ćwir z Postaw na Chełm oraz Piotr Krawczuk vel Walczuk, który dotychczas był w klubie PiS, choć sam należy do partii Jarosława Gowina.

Nowy układ sił

Dokonane zmiany całkowicie zmieniają polityczny układ sił. Koalicja PiS i Porozumienia dla Chełma jest niemal pewna i daje stabilną większość 12 radnych. W kuluarach mówi się, że mogą wspierać ich także radni z RiD.

Przypomnijmy – Postaw na Chełm w wyborach osiągnął drugi wynik w mieście i wprowadził do Rady ośmiu radnych – tyle samo co PiS. Dzisiaj była Prezydent Agata Fisz ma w swoich szeregach jedynie trójkę radnych – tzw. „uciekinierów” z PO Mariusza Kowalczuka i Piotra Malinowskiego oraz samą siebie.

Napisz komentarz
 • A co za problem kto do czego się przykleil?

 • A gdzie to się przykleiła radna Janicka? Wielce zasłużona nauczycielka wf ?

 • A czy w Chełmie jest polityka,czy tylko oczekiwanie na frukty?

 • Czy tu chodzi o komuchow,czy o jakość radnych?

 • Dobre, komuch jest zawsze komuchem czy to w RiD czy to w Porozumienie dla Chelma 😉
  Tylko w PiS odrasta blona dziewicza, obrzydliwa hipokryzja.
  Jak juz bedzie to Pozrozumienie Gowina to beda cnotki, haha

 • Święty Janie nie to pytanie!
  Jakie jest pytanie święty Janie?
  Wybraliśmy i co z nimi zrobimy, czy ich o głowę skrócimy?
  Od koryta odkleimy?
  Swięty Janie!
  To jest to pytanie?

 • Pamiętam to jak dzisiaj, jak w okolicach sierpnia czy już września Pani radna Ćwir na wiecu prezydent Agaty Fisz przy studni tak klaskała w ręce podczas przemówienia, że aż echo szło po Chełmie, a teraz…??

  A co do „rozwój i demokracja”, jakkolwiek byśmy nie nazwali postkomuchów to zawsze będzie postkomuna, SLD, LiD, Postaw na Chełm czy inne.

 • podsumowując waszą dyskusje kogo wybraliśmy tego mamy

 • Cytat,może więcej poczytaj,tzw.demokracja wszędzie zdycha.

 • A ja jak oni tacy ci radni cwani to bym ich zagonili do odśnieżania miasta. Wszystko zasypane, starsi maja problemy żeby dojść do sklepi, apteki, lekarza.
  A Państwo radni dbają o swoje interesy. Wstyd.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
  51
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  638
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  332
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  259
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  414
  REKLAMA