REKLAMA
Pomożemy chełmskim wspólnotom
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych problematyką wspólnot mieszkaniowych. Przygotowujemy się do zorganizowania specjalnego szkolenia poświęconego prawom wspólnot i ich mieszkańców. Wkrótce ogłosimy jego termin i miejsce. Zachęcamy do uważnej lektury naszego kącika.

Mieszkańcom i zarządom chełmskich wspólnot chcemy zaoferować pomoc prawnika i specjalistów zajmujących się księgowością – mówi Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Nasz Chełm. Od dzisiaj możecie Państwo zadawać im pytania. Polecamy drogą elektroniczną: [email protected].

Opisywany na łamach chelmski.eu konflikt rozgorzał we wspólnocie na ul. Trubakowskiej, w naszym przekonaniu, dlatego, że właściciele tamtejszych mieszkań nie potrafią skorzystać z przysługujących im praw. Przez lata się tym zapewne nie interesowali. Dzisiaj nie potrafią się odnaleźć w gąszczu przepisów i ograniczeń. Siła własnego bezwładu zostali w pewnym sensie ubezwłasnowolnieni przez zarządcę wspólnoty. Z informacji, które do nas docierają wynika, że jest to problem, który dotyka wiele wspólnot. Oferujemy pomoc w jego rozwiązaniu.


REKLAMA

Zajęliśmy się sprawą wspólnot mieszkaniowych jeszcze cztery lata temu. Kiedy na przełomie października i listopada 2014 roku Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych rozpoczęło regulowanie swoich zobowiązań wobec wspólnot , wydawało się, że powołane we współpracy z nami  Porozumienie nie będzie miało już żadnej przyszłości. Niestety przykład awantury wokół wspólnoty z ul. Trubakowskiej pokazuje, że takie porozumienie nadal jest być potrzebne. Także i tym razem nie odmówimy więc wspólnotom naszej pomocy.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Maria
  o 21:07

  Jestem mieszkanką jednej ze wspólnot. Dla nas największe problemy sprawiają finanse.

  + 22
  - 22
 • Adrian
  o 21:04

  My jako mieszkańcy wspólnot musimy trzymać się razem. To dobrze że możemy liczyć na wspracie Naszego Chełma.

  + 22
  - 22
 • Ryszard
  o 08:49

  Mieszkanka ma 100% rację. Nie można ludzi pozbawić dostępu do własnego DOMU. Urzędnik powinien służuć obywatelowi. Firma powinna wykonywać właściwie usługę za którą dostaje pieniądze.

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 13:27

  Bardzo dziękuję za spotkanie i wsparcie jest nam bardzo potrzebne a myślę ze w ten sposob i inni skorzystają z takiej pomocy.mieszkańcy sa zastraszani.Pracownicy Pum nadal lekceważą właścicieli i szantażuje. Czy czlowiek , ktory kupił sobie mieszkanie nie ma prawa walczyć o swoj DOM.

  + 22
  - 22
 • Janina
  o 10:08

  Dobrze że koś się tym zajmie. Bo wspólnoty są podzielone i czasami potrzeba dobrej i fachowej porady.

  + 22
  - 22
 • Ada
  o 10:03

  Nasza wspólnota ze śrudmieścia napewno skorzysta.

  + 22
  - 22
 • mm
  o 08:30

  Każdy nauczyciel może nauczyć jeżeli wie o czy mówi i każdy polityk może poprowadzić jeżeli ma głowę na karku. Czy tak będzie w przypadku NCh, głowy bym nie dał. Raczej trzymałbym sie Wieliczki 😉

  + 22
  - 22
 • Wiesław
  o 08:28

  To bardzo dobry pomysł. Nareszcie konkretne wsparcie. Super

  + 22
  - 22
 • Maseł
  o 22:22

  No w końcu… warto by także na takie spotkanie zaprosić panią prezydent , pana dyrektora z wydziału mieszkań komunalnych UM. Czekam z niecierpliwością na termin tego spotkania.
  Aaaaaa i Piotrusia także zaprośmy

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 21:32

  Dopiero teraz oferta pomocy?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 888
  Ferie. Nie siedź w domu
  470
  Plac wypięknieje
  1 293
  Koncepcja programowa na S12
  2 306
  Zapłacimy za parkingi?
  655
  REKLAMA