REKLAMA
Ponad 17 tysięcy zakażonych, w tym mężczyzna z Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W ciągu zaledwie dwóch dni liczba zakażonych koronawirusem w kraju przekroczyła kolejny tysiąc i obecnie wynosi 17 062 osoby. Wśród nich jest młody mężczyzna z Chełma.

Reklama

Wśród potwierdzonych wczoraj po południu wyników zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 znalazł się m.in. mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z Chełma. Miał on styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Mężczyzna kilka dni temu wrócił ze Śląska, gdzie ostatnio notuje się największą liczbę chorych. Chełmianin sam zgłosił się do szpitala.

Ministerstwo Zdrowia podaje dzisiaj, 13 maja, o godz. 10.00, że mamy 180 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus. Dotyczą one  województw: śląskiego (113), dolnośląskiego (32),  wielkopolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2), opolskiego (2).

Zmarło 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Zgierz, 54-K Konin, 62-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 76-K Toruń, 73-K Wrocław (mieszkanka woj. opolskiego), 69-K i 58-K Bydgoszcz, 94-K Grudziądz. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusemna dziś wynosi: 17 062/847 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

***

Potwierdzone dziś wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu tomaszowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu kraśnickiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 13 maja br., godz. 10.00, na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 397 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 267 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA