REKLAMA
Ponad 300 litrów krwi oddali policjanci
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 330 litrów krwi oraz ponad 3 litry osocza zebrano w woj. lubelskim w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. W naszym województwie zebrano blisko 330 litrów krwi oraz ponad 3 litry osocza. Do akcji włączyło się ponad 730 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni garnizonu lubelskiego. Chętni oddawali krew w mobilnych punktach ustawianych przed komendami w całym województwie oraz w regionalnych stacjach krwiodawstwa.


REKLAMA

„SpoKREWnieni służbą” to nazwa ogólnopolskiej akcji, nad którą patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.  Akcja związana była z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości kraju.

Trzeba podkreślić, że większość policjantów regularnie oddaje krew ratując ludzkie życie. Zbiórki odbywają się cyklicznie m.in. przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie oraz siedzibami komend miejskich i powiatowych, bądź w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać krew dla ratowania zdrowia i życia innych. Jest to szlachetna i godna naśladowania postawa – czytamy na stronie lubelskiej policji.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nich lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • feagfsefgefg
  o 09:08

  czesc i chalwa bochaterom

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA