REKLAMA
Ponad milion złotych z grzywien
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od początku roku ponad 1 mln 200 tys. zł kar grzywny wyegzekwowali od kontrolowanych osób funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W pierwszym kwartale tego roku, podczas prowadzonych kontroli zarówno w przejściach granicznych jak i w terenie, funkcjonariusze NOSG wyegzekwowali od 613 osób zasądzone im wcześniej kary finansowe. Zebrała się w ten sposób kwota 1.224.889 zł. Natomiast 77 osób, które nie posiadły przy sobie środków finansowych na pokrycie kar, trafiło do zakładów karnych.
Wśród osób, które uiściły zasądzone im kary, swoistym rekordzistą okazał się kontrolowany 25 lutego br.na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku 37-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec, który był poszukiwany  przez polski wymiar sprawiedliwości, dokonał wpłaty ponad 25 tys. zł kary.
Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych (na zdjęciu: przejście graniczne w Dorohusku), jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli w terenie.REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 174
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 297
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 144
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 508
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
3 096
REKLAMA