REKLAMA
Porozmawiajmy o Konstytucji Biznesu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” – to hasło spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców i urzędników o zmianach, które niesie Konstytucja Biznesu. 4 czerwca w Chełmie.

Do Chełma na spotkanie z przedsiębiorcami przyjadą m.in. Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.


REKLAMA

Konstytucja Biznesu to reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy.

– Zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie (…) to konkretne narzędzia, zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla urzędników do zbudowania na nowo partnerskich relacji pomiędzy biznesem a administracją. Jednak same przepisy nie wystarczą. Trzeba je jeszcze wdrożyć, zaszczepić w codziennej praktyce. Dlatego będziemy pokazywać obu stronom, jak nowe prawo stosować oraz jakie korzyści w codziennym funkcjonowaniu mogą im przynieść wprowadzone rozwiązania – mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych dotyczących zakładania i prowadzenia firm będzie można porozmawiać w poniedziałek, 4 czerwca, w Chełmie, hotel Kamena, al. Armii Krajowej 50, początek o godz. 11.

Podczas spotkania działać będzie tzw. strefa informacyjna, gdzie na pytania uczestników odpowiadać będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Zamówień Publicznych. Swoje stoisko informacyjne będą mieli także eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji, którzy będą informowali o RODO.

Organizatorem spotkania jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ddk
  o 09:28

  it will be nice to welcome you again in Poland

  + 22
  - 22
 • dark
  o 07:50

  Hello from bulgaria….. Chelmianie

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 22:07

  Konstytucja,to ustawa zasadnicza,a wiec podstawa ustroju panstwa,a piski ja lamia I wymyslaja inne konstytucje

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 13:07

  Jeżeli będzie jak w zapowiedzi to może być konferencja na poziomie prawie jak Urzędzie Marszałkowskim w Centrum Konferencyjnym 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 888
  Ferie. Nie siedź w domu
  470
  Plac wypięknieje
  1 293
  Koncepcja programowa na S12
  2 306
  Zapłacimy za parkingi?
  655
  REKLAMA