REKLAMA
Poseł zabiega o inwestycje na „ścianie wschodniej”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Obwodnica Chełma oraz drogi S12 i S17 do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem to – zdaniem posła Krzysztofa Grabczuka – najpilniejsze inwestycje w naszym regionie, bez których trudno mówić o rozwoju „Ściany Wschodniej”.

Reklama

Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Grabczuk, reprezentujący cały okręg wyborczy nr 7, miał 8 stycznia wystąpienie w Sejmie RP, podczas debaty nad uchwałą budżetową na 2020 rok.

Poseł skrytykował przedstawiony przez rząd projekt budżetu i zabiegał o realizację inwestycji w Polsce Wschodniej, które przyczynią się do rozwoju całego regionu, głównie o obwodnicę Chełma, drogi S12 i S17 do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem, rozbudowę obu tych przejść wraz z budową parkingów dla ciężkich samochodów oczekujących na odprawę, a także o budowę nowego przejścia granicznego w Zbereżu w gm. Wola Uhruska. Mówił m.in:

Cały czas dyskutujemy o budżecie. Musimy wszyscy powiedzieć, że to nie jest dobry budżet dla Polski. To nie jest budżet rozwoju, ale budżet stagnacji i przetrwania. Niestety w moim przekonaniu nie rozwiązuje on również problemów społecznych, chociażby takich jak służba zdrowia i oświata. Nie rozwiązuje też problemów osób starszych. Środki na inwestycje są wyjątkowo małe, jeśli porównalibyśmy to z innymi państwami Unii Europejskiej.

Dlatego upominam się o środki finansowe i inwestycje w przypadku Polski wschodniej. Chodzi o drogi nr 12 i 17, o obwodnicę Chełma, o rozbudowę przejść granicznych w Dorohusku, w Hrebennem, o parking dla tirów, bowiem ostatnio kolejka tirów do granicy miała trzydzieści kilka kilometrów, a także o przejście graniczne w Zbereżu. Dzisiaj państwo przegłosowaliście 2 mld zł dla agencji PR-owskiej. Gwarantuję państwu, że jeśli przekażecie te środki finansowe na rozwój Polski Wschodniej, to efekty będą dużo, dużo lepsze.

Napisz komentarz
 • Grabczak ty miernoto jedna. Odaj te miliony co żeś nam Chełmiano ukradł i napraw krzywdy co żeś nam wyrządział. Raz , zamiast po wygraniu wyborow zabrać sie do roboty żeby zmiejszyć załużenie i wprowadzić Chełm na droge rozwoju a przede wszystkim przygotować na absorbcji duzych środkow unijnch (kadry do pisania projektów , zabezpiezone własne środki na wkład itd) to że zaczal od remontu gabinetu i zaplecza na do „posuwania panieniek”. I na tym twojA innowacyjna polityka sie skończyła. Reszta, to ześ wizął jeszcze wiecej kredytow i zacza rolowac dług. Fisz to twoj ” wynalezaek” jej żes sprzedal ten paten ta rolowanie kasy i noi nie robienie, bo żeś myślal ze nie masz z kim przegrać i przegraleś z nią chyba coś 300 głosami. Nastepnie jestes nam winny coś z miliard zł nie przynanaych śreodkow unijnych, oraz blokade budowy Galerii Chełmskiej 35 tys. m2 powierzchni . Ile to podatku do budżetu miasta itd ?
  Grabczak oddajnam te miliony i spadaj stąd dziadu!

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tsj niestety dowcip konczy sie na poczatkowej diagnozie a dalej to juz proza zycia, haha

 • Definitywnie jestem zazwyczaj przeciw, a nawet za!!!😆 hehehi
  Tutaj oczywiście psychiatra powinien nieco szerzej się wypowiedzieć. Czuję znaczny niedosyt…

 • Prokurator Robert Scurvy

  Dobry dowcip slyszalem dzisiaj na miescie:
  Przychodzi baba do Najlepszego Psychiatry w Chelmie i od progu zaczyna: o k…., ja p…. nie wytrzymam z tymi wariatami.
  Na to Najlepszy Psychiatra w Chelmie: o widze Pani z Urzedu Miasta…., hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Hehe Gienek ty jestes blizej Pani Posel i wiesz czy taka analiza jest jej do czegokolwiek potrzebna. Jezeli zechcesz zobaczyc godlo Chelma to wybierz sie do wlasciwego muzeum i pytaj o pania kustosz, nazwisko znasz. Ja ze swojej strony moge uprzedzic o takiej wizycie ale tylko wtedy gdy potwierdzisz ze tego opracowania potrzebujesz. Ja nie jestem dysponentem tej analizy konserwatorskiej tylko posrednikiem majacym dosc ograniczona wiedze, hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Oczywiscie bardzo chwali sie Pani Posel takie zaangazowanie i bylaby druga po Janczykowskim osoba ktora ratuje 1000 letnia historie wiezy.
  Oczywistym jest tez ze jest mozliwy dostep do wspomnianej ponizej analizy konserwatorskiej.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA