REKLAMA
W powiecie chełmskim, rozpoczęła się akcja samorząd
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dokładnie miesiąc temu do Krajowego Rejestru Sądowego zostało wpisane Stowarzyszenie Bezpartyjna Akcja – Samorząd 18 (BAS 18). Komunikat na ten temat otrzymały wszystkie media. Nic więcej na razie się nie wydarzyło.

Pomimo deklarowanej w nazwie bezpartyjności, praktycznie wszyscy członkowie władz nowej organizacji mają spore doświadczenie w lokalnej polityce. Także tej w wymiarze partyjnym. Władze te tworzą:


REKLAMA

  • Wiesław Kociuba – Prezes, (wójt gminy Chełm),
  • Roman Kandziora – Wiceprezes, (wójt gminy Kamień),
  • Andrzej Mazur – Wiceprezes, (były wójt gminy Sawin),
  • Paweł Ciechan – Sekretarz, (radny powiatowy),
  • Artur Kubacki – Skarbnik,
  • Andrzej Derlak – Członek Zarządu, (radny powiatowy),
  • Henryk Grządkowski – Członek Zarządu, (były wójt gminy Dubienka),
  • Lucjan Piotrowski – Członek Zarządu (zastępca wójta Kociuby).

Większość spośród wymienionych, to ludzie jeszcze niedawno tworzący tzw. grupę G 9 – ugrupowanie, które współrządzi (z PSL) powiatem chełmskim. Co ciekawe w politycznych życiorysach przynajmniej niektórych działaczy BAS 18, można doszukać się związków z PSL.

Nowe stowarzyszenie stawia przed sobą w swoim statucie wiele celów. W praktyce jednak można zaryzykować stwierdzenie, że w zasadzie cel jest jeden – zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych.

Głównym celem Stowarzyszenia jest popularyzacja idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego jako trwałego fundamentu polskiej demokracji. Stowarzyszenie realizuje swój strategiczny cel m.in. poprzez działalność informacyjną i wydawniczą, działalność charytatywną, udział swoich członków w przedsięwzięciach z zakresu kultury, turystyki, sportu i rekreacji oraz udział członków Stowarzyszenia w wyborach samorządowych i parlamentarnych – mówi Wiesław Kociuba Prezes Stowarzyszenia.

Do wyborów mamy jeszcze nieco ponad pół roku. Czy nowy twór ma szansę by w tym czasie zbudować potencjał dający nadzieje na wyborczy sukces?

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zaczęli łatać dziury
403
PUM – raport otwarcia
459
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
314
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 114
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 608
REKLAMA