REKLAMA
Powojskowe mienie na przetargu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi w piątek, 22 marca, pisemny przetarg na sprzedaż zbędnego wojsku mienia. Tym razem będą to odpady – ponad 318 tys. kg złomu metalowego, urządzeń eklektycznych, opon, opakowań z drewna.

Reklama

Zyski ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Kolejny przetarg organizowany w lubelskim oddziale AMW powinien zainteresować przede wszystkim przedsiębiorców z branży recyklingowej. W ofercie znalazły się 24 pozycje przetargowe o dużej wadze. Najcięższy przygotowany pakiet waży aż 46 ton.  Znajdziemy w nim złom żelaza, metali żelaznych, miedzi, brązu, mosiądzu, aluminium i stali,  a także zużytych kabli, baterii i akumulatorów. Cena wywoławcza wynosi niecałe 38 tys. zł.

Pozostałe tańsze pozycje asortymentowe to np. zużyte opony w cenie wywoławczej 76 zł 25 gr oraz odpadowe opakowania z drewna – skrzynie w cenie minimalnej 50 zł za pakiet 1000 kg. Palety i podesty można kupić już od 10 groszy za kilogram. Cena złomu w zestawach zależy od ich stopu: za kilogram aluminium można zapłacić już od 4 zł. Najtańsza wystawiona w marcowym przetargu pozycja to 25 ton odpadów z betonu i gruzu ceglanego w cenie minimalnej 10 zł.

Potencjalni nabywcy przed złożeniem ofert będą mogli obejrzeć poszczególne pozycje przetargowe w miejscach ich składowania w trzech wyznaczonych terminach: 19-21 marca. Szczegóły dostępne są stronie Agencji: https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet-wojskowy/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1423

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty. Do przetargu mogą przystąpić podmioty uprawnione do transportu, przechowywania i przetwarzania odpadów oraz w przypadku kilku przy kilku pozycji osoby fizyczne zamierzające wykorzystać odpady na własne potrzeby. Otwarcie ofert nastąpi 22 marca (piątek), o  godz. 12.00, w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
USC i magistrat do remontu
336
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 558
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 170
Miasto kupiło młyn
1 125
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 886
REKLAMA