REKLAMA
Powstaje park linowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa budowa parku linowego „Tarzan” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie. Plac zabaw zostanie wyposażony w dwanaście przeszkód. Instalacja będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale wszystkim małym chełmianom. Otwarcie w połowie grudnia.

Reklama

Budowa parku jest zadaniem wybranym przez chełmian w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Powstałaby wcześniej, jednak w ogłaszanych postępowaniach przetargowych nie udało się wyłonić wykonawcy. W takiej sytuacji Miasto Chełm udzieliło zamówienia z wolnej ręki.
Na tej podstawie, 6 listopada, z firmą Globin samorząd podpisał umowę na wykonanie inwestycji. Jej koszt wyniesie prawie 230 tys. zł.

W parku linowym „Tarzan” dzieci będą mogły rozwijać sprawność i koordynację ruchową między innymi balansując na ponad pięciometrowej rurze oplecionej liną, czy pokonując podwieszone na linach drabinki oraz kładki. Choć nazwa parku wskazuje na zabawę na wysokości, to ze względu na jego odbiorców i formę udostępnienia, dzieci będą się bawić tuż nad ziemią.

Park linowy będzie otwarty także poza godzinami lekcyjnymi i dostępny bezpłatnie dla wszystkich. Ponieważ przeszkody będą zawieszone maksymalnie pół metra nad ziemią, korzystanie z nich nie będzie wymagało stosowania specjalnych uprzęży czy zatrudniania osób do ich obsługi.

Oprócz przeszkód, w parku znajdą się także ławki dla rodziców, tablica informacyjna z regulaminem, latarnie solarne, kosze na śmieci, nowe nasadzenia, a całość zostanie ogrodzona.

Otwarcie nowego miejsca do zabawy zaplanowano już w połowie grudnia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA