REKLAMA
Powstaje centrum dla przedsiębiorczych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to jedna z największych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na nadzór inwestorski.

Reklama

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to projekt skierowany na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście – rodzaj inkubatora. Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na niemal 40 milionów złotych, z czego 27 milionów to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Projekt centrum opracowały jeszcze poprzednie władze miasta (pisaliśmy na ten temat m.in. tutaj), ale szybko okazało się, że inwestycja była niedoszacowana. Miasto początkowo oceniło, że na budowę wystarczy 22 mln zł. Tymczasem projekt okazał się prawie dwa razy  droższy.
Nowe władze miasta podjęły zatem próbę pozyskania dodatkowych środków z Urzędu Marszałkowskiego i udało się! (zobacz tutaj).

CAG to projekt rozłożony w czasie. Inwestycja będzie zrealizowana w ciągu dwóch lat. Miasto już rozpoczęło pierwsze prace – niedawno ogłosiło przetarg na nadzór inwestorski nad realizacją zadania. Wyłonienie nadzorcy jest niezbędne do rozpoczęcia właściwych prac. Nadzorujący będzie m.in. kontrolował proces budowy, a także dbał o to, by odbywał się zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem.

Urząd Miasta Chełm czeka na oferty do 5 marca.

***

Przypomnijmy, Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to projekt skierowany na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście. Miasto zaplanowało budowę centrum na miejskich terenach inwestycyjnych w rejonie ul. Ceramicznej. Na terenie około 4,3 hektara stanąć ma kompleks produkcyjno-biurowy, w którym będzie mogło rozpocząć działalność nawet kilkadziesiąt firm. Będą tam hale produkcyjne i magazynowe, część biurowa, drogowa sieć wewnętrzna, parkingi, itd.
Centrum służyć ma wspieraniu przedsiębiorców, głównie młodych osób, które mają pomysły na własną firmę, a nie zawsze dysponują odpowiednimi funduszami na start. Dostęp do centrum na pewno ułatwi im rozpoczęcie biznesu.

Reklama
REKLAMA
Jeszcze mniej autobusów CLA
534
Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
291
AKTUALIZACJA. Kolejne osoby zarażone
3 200
AKTUALIZACJA. Jak załatwić sprawę w urzędzie?
423
AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej
672
REKLAMA