REKLAMA
Będzie projekt na młyn
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Młyn Michalenki w Chełmie zyska projekt rewitalizacji. Zadanie zrealizuje Pracownia Architektów ZEN z Katowic. Ma na to czas do końca października br.

Reklama

Miasto Chełm podpisało umowę na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej rewitalizacji budynku Młyna Michalenki. Zadanie zrealizuje Pracownia Architektów ZEN z Katowic, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, wyceniając je na 197 tys. zł.

Zgodnie z pierwotnym założeniem, budynek stanie się jeszcze jednym ośrodkiem kultury w Chełmie. Ma się w nim znaleźć m.in. sala widowiskowo-teatralna z wyposażeniem multimedialnym pozwalającym na projekcje filmów oraz sala ekspozycyjna z przeznaczeniem pod galerię Muzeum Ziemi Chełmskiej. Będzie tu też miejsce na salę kinową i pomieszczenia biurowe.
Wstępna koncepcja zakłada też stworzenie na dachu lub na ostatniej kondygnacji budynku kawiarni z widokiem na panoramę miasta. 

To miejsce zmieni wizerunek tej części Chełma i stanie się miejscem wielu spotkań – zapowiada prezydent Jakub Banaszek.

Na realizację projektu wykonawca ma czas do 30 października br.

Przypomnijmy, niszczejąca od 2001 roku nieruchomość – Młyn Michalenki przy ul. Lubelskiej – jest od lutego tego roku własnością miasta. Miasto kupiło obiekt z myślą o nowym centrum kultury. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Napisz komentarz
 • Trzeba tylko uważać żebyśmy całego Chełma w teatr albo muzeum nie zamienili.

  • Nie trzeba zamieniać. Życie w mieście samo pisze nam scenariusze. Wystarczyło na przestrzeni lat w miarę uważnie obserwować, jakie beztalencia zawzięcie podejmują się ról w tym miejskim „teatrze”.
   „Po owocach ich poznacie”, więc mamy to, co mamy. Co znów przyniesie teraźniejszość i przyszłość?
   Co do instytucji kultury z prawdziwego zdarzenia, nigdy nie powinno się im dawać kontry. Trzeba o nie dbać i rozwijać na miarę możliwości. Kto nie rozumie dlaczego tak być powinno, niech lepiej zamilknie, bo to chwały mu nie przyniesie jak tym, co po nich tylko swąd.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Chełmski szpital przywraca planowe zabiegi
  110
  CLA. Od dziś więcej kursów
  61
  Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
  59
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  646
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  341
  REKLAMA