REKLAMA
Pracownia tkacka w amfiteatrze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Projektowania odzieży, tkania gobelinów, tradycyjnego haftu czy modnego dziś patchworku – wszystkiego będzie można spróbować w pracowni krawieckiej przygotowywanej w amfiteatrze w Kumowej Dolinie.

Reklama

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie powstaje pierwsza pracownia twórcza. Będzie to pracownia designu. W ten sposób – zgodnie z pierwotnymi założeniami – świeżo wyremontowany obiekt kultury w Kumowej Dolinie będzie funkcjonował przez cały rok i proponował mieszkańcom różne formy spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy zajęc w nowej pracowni będą mieli spore pole do popisu, ponieważ w bogato wyposażonym warsztacie znajdą się np. maszyny do szycia z hafciarką i programem do haftowania, maszyny stołowe i przemysłowe, ploter do tkanin, regulowane manekiny, generator pary, stół prasowalniczy, miary krawieckie oraz wszystkie niezbędne drobne narzędzia i akcesoria.

Działalność warsztatowo-szkoleniowa pracowni designu pozwoli na budowanie współczesnej tożsamości kulturowej z poszanowaniem tradycji i wielokulturowości. Pracownia Chełmskiego Domu Kultury będzie nową atrakcyjną ofertą skierowaną do mieszkańców Chełma – od przedszkolaków do seniorów.

Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż wyposażenia pracowni krawieckiej w ramach projektu pn. „Chełmski Łańcuch Kreatywności – kompleksowa modernizacja Amfiteatru Kumowa Dolina wraz z otoczeniem” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W przygotowaniu są już przetargi na wyposażenie kolejnych pracowni w amfiteatrze – ceramiki i multimediów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zajęcia w nowych pracowniach rozpoczną się jesienią.

Napisz komentarz
 • „Srutu tutu, trąbka z drutu”
  A ile to będzie kosztować ,nas podatników? Może coś na ten temat.
  Czy pracownia krawiecka jest naszą pierwszaą potrzebą w Chełmie? Chyba że chodzi o szycie kreacji na miare dla pseudo pani derektor Chdk-a oraz garniturów dla „Jakuka „Jakubek kiedy ją wywalisz zgodnie z zapowiedzią?KIedy przyjdzie na to stanowisko ktoś normalny który zajmie się organizacją imprez kutturalnych a nie makijażami w barterze, a teraz szyciem sobie kiecek i garniturów na miare na koszt podatników?

  Jakubek po co ci to? Zeby gadali że szyjesz sobie garnitury w Chdk-a?

  Tutejsze redaktory ” zaplute karły… redakcji pis. Moze napiszecie ile to bedzie na kosztować , ta pracownia i jej utrzymanie, co? I jakie jest społeczne zapotrzeowania na tego typu „dzialalnośc kulturalną”.
  Jak znam życie to tam będzie tylko prywata za społeczne pieniądze, bo kto sprawdzi?

  Wielka Zapowiedz nie otwarcia pracowni a zapowiedz… ogłoszenia przetargu. hehehe Tego nawet za Gierka nie było, takiej ściemy.
  A może w ramach ” lańcucha kreatywności ” ktoś wymyśli jak spalcić długi miasta i zwiększyć dochody tak o 100mln zł rocznie? Nie ma takich kreacjonistów?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
  54
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  642
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  337
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  261
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  419
  REKLAMA