REKLAMA
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj Chełm. Podczas spotkania z mieszkańcami mówił: Polska nie może być wyłącznie rządowa czy samorządowa. Przedstawicielom lokalnych samorządów wręczył symboliczne czeki ze wsparciem z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reklama
Środa, 1 lipca, była drugim dniem wizyty premiera na Lubelszczyźnie. Jak wcześniej zapowiadaliśmy, wśród ośmiu odwiedzanych miast i miejscowości, znalazł się Chełm. Prezes Rady Ministrów po południu, na pl. Niepodległości, spotkał się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych samorządów.
Premier mówił m.in. o tym, że rząd pomoże samorządom w inwestycjach, które są bliskie ludziom.
– Jesteśmy dla was, jesteśmy po to, by ten nowy Fundusz Inwestycji Lokalnych służył mieszkańcom Chełma. I będzie służył mieszkańcom Chełma i będzie służył wyjściu z kryzysu – zapewnił zgromadzonych premier. – Jest wiele problemów, wiele trudnych spraw do rozwiązania i te sprawy musimy rozwiązywać wspólnie. Polska nie może być rządowa, czy samorządowa.
Mateusz Morawiecki przekazał włodarzom gmin i miast Ziemi Chełmskiej czeki symbolizujące wsparcie finansowe z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy otrzymały promesy na kwoty od 500 tys. zł do 1,962 mln zł. Chełm zyskał najwięcej. Jest drugim pod względem wysokości beneficjentem funduszu w województwie lubelskim (po Lublinie). Nasze miasto otrzymało 12 327 769 zł.
– Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to szansa na realizację wielu inwestycji także w naszym mieście – podkreśla prezydent Chełma Jakub Banaszek. – Od półtora roku realizujemy ambitny program rozwoju naszego miasta, a także i regionu. Dzięki decyzji Pana Premiera i inicjatywie Prezydenta Andrzeja Dudy uda nam się zrealizować jeszcze więcej inwestycji.

Pieniądze z FIL samorządy będą mogły wykorzystać na dowolne inwestycje, np. remonty dróg czy kanalizacji. Środki te będą także wsparciem dla małych i średnich firm, które wykonują inwestycje na rzecz samorządów.

Pieniądze w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 6 mld zł, z czego 5 mld zł trafi do gmin, zaś 1 mld – do powiatów. Maksymalna dotacja dla jednego samorządu to ponad 93 mln zł. Fundusz jest przeznaczony dla wszystkich gmin i powiatów w Polsce. Pieniądze będą przyznawane samorządom w formie przelewów, na ich wniosek, bez zbędnej biurokracji.

Napisz komentarz
 • To tylko,, tanie przedstawienie,,
  hipokryzja, już p. Banaszek przeniosł
  Urząd Miasta do Gmachu?????
  Tego kłamstwa,,, nabijania w butelkę,, mamy dość!!!!!! Aż niewiarygodne, że wójtowie na czele że Starostą w te ,, bajki,, uwierzyli… Bo w kraju byli też tacy
  co wręczali premierowi ,, tekturowe,,
  rachunki za wydatki jakie ponieśli
  w swoich gminach…
  Jak można było dawać coś, czego
  nie ma i dać nie można, bo brak
  przepisów i pieniędzy.
  Katastrofa moralna!!! Dlaczego
  ludzie ci nie mają chociaż,, odrobinę,, przyzwoitości. Ale….
  jaki Pan, taki kram.

 • ale to czeki bez pokryci,bo ustawy nie ma,a więc to karlne

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA