REKLAMA
Premiera filmu o Dyrekcji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy datę premiery filmu o chełmskiej Dyrekcji! Zapraszamy w czwartek, 4 października, o godz. 18, do Chełmskiego Domu Kultury.

Reklama

REKLAMA

Filmowcy pod kierunkiem reżyser Grażyny Stankiewicz zakończyli zdjęcia plenerowe do filmu o chełmskiej Dyrekcji pod koniec czerwca br.
Wprowadzili na ulice Chełma sporo zamieszania i… przedwojennego kolorytu. Do udziału w filmie zgłosiło się około 60 małych i dużych statystów. Sami zadbali o stroje z epoki i rekwizyty. W filmie „zagrały” też zabytkowe samochody, motocykle i parowóz.
Zdjęcia kręcone były m.in. na ulicy Katedralnej, w Gmachu, przy dawnej szkole kolejowej (obecnie rektorat PWSZ przy ul. Pocztowej), na Górce, dworcu kolejowym oraz na terenie dawnej składnicy wojskowej przy Hrubieszowskiej. Wszędzie, gdzie pojawiali się filmowcy, niezmiennie towarzyszyły im tłumy chełmian życzliwie zainteresowanych ich pracą.

Ekipa realizatorów na stronie FB Dyrekcja film dokumentalny zamieściła miłe podziękowania pod adresem wszystkich, którzy pomagali przy powstawaniu produkcji.

Potem ekipa przystąpiła do żmudnej pracy nad montażem całości materiału. Film ma charakter dokumentu ze scenami fabularyzowanymi. Oprócz scen zrealizowanych w chełmskich plenerach, w filmie zobaczymy też historyków i regionalistów, a także wiele archiwalnych dokumentów i fotografii. Pochodzą one głownie ze zbiorów prywatnych. W filmie wystąpił też Marcin Wroński – autor retro-kryminałów, który akcję swojej książki „Czas Herkulesów” umieścił w przedwojennym Chełmie.

Obraz trafić ma zarówno na ekrany telewizyjne, festiwalowe, jak i zostać udostępniony w Internecie.

Jak wypadła całość? Dowiemy się niebawem.
Zapraszamy na premierę 4 października, godz. 18, Chełmski Dom Kultury.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 17:01

  No i taki to nasz Chełm.2-4 listopada wyzwolenie Chełma spod zaborów,były obchody?A będą w tym roku?
  Lipiec,90 rocznica budowy 2 nowego miasta II RP,były obchody.
  Już nie mam ochoty tego komentować.
  Kpić nie mam siły.

  + 22
  - 22
 • Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  Kolejowa w remoncie
  356
  Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
  81 948
  Galeria się zapełnia
  2 648
  Finansowe wsparcie dla Chełma
  456
  Przejazd już otwarty
  3 374
  REKLAMA