REKLAMA
Po premierze „Głupców z Chełma”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsi widzowie zobaczyli wczoraj (17 listopada br.) „Głupców z Chełma”. Najnowszy spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej zbiera na razie wyłącznie dobre recenzje.

Reklama

„Głupcy z Chełma” to chyba najbardziej wyczekiwana premiera chełmskiego teatru. Pisaliśmy o tym tu. Zanim ktokolwiek miał okazję zobaczyć przedstawienie, zaczęły pojawiać się głosy wątpliwości: a to nie podobał się plakat, a to tytuł sztuki.

W pewnym momencie na Facebooku rozwinęła się nawet dyskusja, czy tytuł przypadkiem nie ugruntowuje stereotypu głupiego Żyda? Większość jednak nie podzielała tych obaw. Uczestnicy dyskusji uznali, że „z dowcipów wcale nie wyziera obraz głupkowatego Chełma, a raczej baśniowego, sympatycznego”.

Wreszcie w piątek wieczorem efekty pracy kilkudziesięciu osób, zaangażowanych przy tworzeniu przedstawienia, mogli zobaczyć pierwsi widzowie. Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety.

Pierwsze reakcje, notowane niemal na żywo na Facebooku, są bardzo dobre lub wręcz entuzjastyczne. Przeważają gratulacje dla całego zespołu. Widzowie dają upust swoim zachwytom podkreślając, że świetnie się bawili i że warto było wyjść z domu. Niektórzy twierdzą, że tym spektaklem TZCh „przekroczył poziom amatorskiego teatru” albo że to „kamień milowy” w historii zespołu.

Tym, którzy jeszcze nie widzieli przedstawienia, na razie proponujemy film wyprodukowany przez Chełmski Dom Kultury (montaż Przemysław Białasz) ukazujący kulisy pracy artystów.

Drugi spektakl „Głupców z Chełma” zaplanowano na 20 listopada br., godz. 19, sala widowiskowa ChDK, ale biletów już nie ma. Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć 16 17 grudnia br., godz. 18,. Bilety po 30 zł.

 

Napisz komentarz
 • Aaa, to dlatego premier Morawiecki wybrał Chełm na wykład o Żydach, bo w świecie nazwa znana.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA