REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas briefingu prasowego 31 października Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek ogłosił informację o powołaniu II zastępcy. Drugim wiceprezydent został dotychczasowy dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Pan Daniel Domoradzki.

Reklama

Daniel Domoradzki ma 30 lat. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jego praca magisterska pt. Instytucja wygaśnięcia mandatu radnego w prawie polskim została wyróżniona w konkursie „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego i systemów politycznych w roku akademickim 2013/2014 oraz XII edycji Konkursu im. Prof. Michała Kuleszy ogłoszonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. i Redakcję „Samorządu Terytorialnego” na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie poświęcone tematyce samorządowej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie nadzoru, audytu i kontroli w administracji publicznej.

Po studiach rozpoczął pracę zawodową w Departamencie Prawnym i Procesowym Ministerstwa Skarbu Państwa, a następnie w Biurze Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. W latach 2018-2019 był doradcą Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta Chełm.

Jest członkiem partii politycznej Porozumienie Jarosława Gowina.

W 2008 roku pełnił mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Interesuje się prawem karnym, wyborczym oraz samorządowym oraz postępowaniem sądowo-administracyjnym, a także kolejnictwem i turystyką. Jak sam mówi, w województwie lubelskim objechał 90% kilometrów linii kolejowych czynnych w ruchu pasażerskim.

Od 20 lat przynależy do liturgicznej służby ołtarza, posługując m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

fot. UM Chełm

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Sa decyzje i skutki roznaj wagi. Sa decyzje ktore podejmujesz dzisiaj a skutki odczuwasz jaszcze za 50 lat i sa decyzje i skutki ktorych juz nawet nie pamietasz.
  Jak to mowia kazdy argument ma swoja wage.

  • No właśnie,i oceniajmy tych którym płacimy za ich konkretne działania,lub zaniechania.W mojej ocenie obecna ekipa ma już przysłowiowe kilka minusów.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa kazdy z nas ma wlasne kryteria oceny dla ciebie to moze byc rok kadencji dla mnie konkretne decyzje i przeslanki do ich podjecia.
  Wytwornia asfaltu to jest pierwsza w pelni samodzielna decyzja prezydenta. Z jednej strony sa naciski PiS zeby sie zgodzil z drugiej tez z PiS przeciwnie. Dla tego dla mnie wazne jest decyzja ostateczna w tej sprawie hehe.
  Czy bierzesz wynagrodzenie czy nie za swoje analizy czy sprawozdania to mnie nie interesuje tak i to co masz w d….

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tak powaznie Szary Wilku jezeli uwazasz ze Banaszek to cymbal daj mu szanse zeby sie wykazal.
  Najblizsza okazja bedzie zwiazana z wytornia asfaltu niedaleko szpitala. Przy okazji zobaczymmy jak sie zachowa elekt pani doktor. Czy przewazy bezgraniczne uwielbienie dla syna czy przewazy przyzwoitosc?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Szary Wilk musiec za duzo jesc miesa z szolnego bawola i przez to Szary Wilk musiec miec duze problemy gastryczne.
  Rada Wielkiego Manitu jest zeby Szary Wilk przeszedl na diete wegetarianska to mu zmniejszyc cholesterol.
  Niech Szary Wilk zyje w pokoju i unika przecigow.
  Howgh, rzeklem.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa gdzies sie zawieruszyl najwyazniej nam ciebie brakowalo. To pokaz nam te swoje czyny, przynajmniej jeden malutki, hehe.
  Jestes strasznie tajemniczy z samego rana faktow nie ocenia sie jakie byc powinny tylko jakie byly i na tym polega swiadome poznanie. Jakie byc powinny to tylko ocena najczęściej subiektywna.

 • Ludziki,mnie g…. obchodzi kto kim jest.Ja zgodnie ze starożytną zasadą – po czynach ich poznacie.
  A więc jakie były czyny,no a jakie powinny?

 • Prokurator Robert Scurvy

  SzW strasznie upraszczasz i splaszasz te swoja perspektywa przez co staje sie karykatura rzeczywistosci pomimo ze masz troche racji.
  Istotnie PiS ma wiele z PRL ale to jeszcze nie powod zeby deprecjonowac samego Banaszka, ostatecznie to on wam kota pogonil. To albo jego dramatycznie niedoszacowujesz albo siebie bardzo nisko cenisz.
  Gienek nie musi pisac raportow, Banaszek sam umie czytac.

  • Nie jest to miejsce na pogłębione analizy czy egzegezy rządów Banaszka a w zasadzie pseudorządów. To nie ja a Banaszek zrobił z rządzenia miastem karykaturę. Minął rok a tu dalej wszystko „w proszku ” że wymienie tylko sprawy głowne. Kadry, „jaki koń jest” każdy widzi. Jakieś persony wyciągniete z kapelusza , o nieznanych kwalifikacjach i doświadczeniu . A to przecież podstawa .Bo nie ma takiego menadżera co wszystko sam zrobi, dopilnuje itd . Tu musi być ekipa. Mamy haos i cągłe rotacje. Finanse. Zrobił jakaś projekcje w PowerPoincie ogłaszając „Urbi et Orbi” że Chełm jest bankrutem.
   Po co ? Żeby z bankami negocjować rozłożenie długow na raty. Amatrorszczyzna do 10 potęgi. A nasetepnie nastąpiła cisza. Miała być reforma w oświacie w kontekscie finasów. Ten co za to odpowiadał juz go nie ma. To nie wiadomo czy odszedl w nagrodę że tak dobrze to zrobil czy odwrotnie i nastepny za to będzie się brał od początku.A teraz ogłasza że jest z finasami jest już ok bo jest nadwyżka. Tylko nie mówi skad ona się wzięła – nie ruszyl 12,to proste. On mysli że ludzie na tym sie nie znają i tego nie wiedzą? Jak ma komuś „pogonić kota” to niech to zrobi a nie tylko gada! heheh Bo wychodzi na śmieszną personę z tym swoim zadęciem . Jeżli umie czytać to świetnie ale wychodzi na to że bez zroumenia bo nie potrafi wyciągać wniosków. I mozna by tak jeszcze długo ale………… może się pozbiera czego sobie i miastu życzę!

   p.s i nie podpuszczaj mnie , na mnie to nie działa heheheheh Sawe, on się do tego nadaje idealnie.

  • Kota pogonił i świetnie o to chodziło, bo już się z Fiszową duszno zrobiło. Tylko co dalej? Na razie to Fiszowa-bis tylko z większym chaosem. Rolować dlugi to każdy potrafi ,co to za sztuka!

 • heheheheheheh…… myśle że byś się ździwił jak byś zobaczył ile realnie w PiS jest twardego PRL-u! Pisiaki wstydzą sie tylko przyznac do takich korzeni a oni mają to w genach. Wszystko się zgadza.. Różni nas tylko „poetyka” ale nie czas bawić się komunały gdy płonie las! Nasz ” bobasek” to przecież wybitny przedstwiciel PRL-u , niestety.
  Oceniam to po sposobie działania i zachowania i po jego zaniechniach. To zamiłowania do dworu, nepotyzmu , otacznie się klakierami zamiast fachowcami. To wlaśnie miałem na myśli pisząc że trzeba mu „pogonić kota” żeby zaczął się realnie przygotowywać do ” wielkiego skoku” a nie tylko PR-owo. On nie rozumie że mieć pare telefonow w notesie to nie rozwiązuje problemu, bo otoczenie i mechanizmy sie zmieniły, to nie PRL właśnie. On nawet nie wie co to PRL ale tak dziala jak za PRL-u, w tym problem ,ktory Ty jak widze rozumiesz. Tylko co z tego że Ty to wiesz i ja , jak ” Długie Pióro ” tego nie wie.
  Cała nadzieja w Gienku że mu w raportach doniesie i może zaskoczy. Miesiąc miodowy się właśnie skończył.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Sz.W. mysle ze inaczej troche widzimy rzeczywistosc. Banaszek jak chce to sam sobie otworzy wszystkie drzwi gabinetow. Teraz to jednak dziala nieco inaczej niz za PRL i nie ma systemu przydzialowo nakazowego.
  Nie sadze zeby przykrecanie sruby wywolalo pozytywny skutek. O wiele wazniejsze jest z czym pojdzie do tego czy tamtego gabinetu. To cos musza przygotowac ludzie z zaplecza a tu mu idzie jak po grudzie bo albo ma starych pisowcow albo mlodych karierowiczow najróżniejszej proweniencji. Widac ze nie ma zaplecza i wyladowal w Chelmie jak marsjanin. Teraz musi sie powaznie zastanowic nad przyszloscia bo chwilowo nic wiecej z polityki nie wycisnie wiec zostaje tylko gospodarka. Nie da sie szybko ewakuowac z Chelma a tego czasu nie warto marnowac. Jak mowil ksiadz Popieluszko zycie mamy tylko jedno. Teraz czeka go prawdziwy sprawdzian a nie pokaz umiejetnosci pijarowskich.

 • Ja nie szukam i nie o to mi chodzi. Chyba wiesz że ktoś taki ” w rodzinie” i nie mam tu na mysli rodziny Banaszka może otworzyć nie jedne drzwi czy przyspieszyć nie jedną decyzję lub pomoc podjąc a my jako miasto mozemy na tym skorzystać. To jedyna taka okazaja, druga moze się juz nie zdarzyć. Albo młody się spręży i postara albo będziemy dalej w ogonie! Trzeba mu przykręcić śrube żeby wział się do roboty i tyle, nie ma co się ceregielić bo on trochę tłukowaty jest , żeby się wykazal …kreatywnościa przy tym. Tylko tyle!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  397
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  276
  Miasto zakłada łąki
  322
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA
  REKLAMA
  Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek powołał II zastępcę
  FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

  Podczas briefingu prasowego 31 października Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek ogłosił informację o powołaniu II zastępcy. Drugim wiceprezydent został dotychczasowy dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Pan Daniel Domoradzki.

  Reklama

  Daniel Domoradzki ma 30 lat. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jego praca magisterska pt. Instytucja wygaśnięcia mandatu radnego w prawie polskim została wyróżniona w konkursie „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego i systemów politycznych w roku akademickim 2013/2014 oraz XII edycji Konkursu im. Prof. Michała Kuleszy ogłoszonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. i Redakcję „Samorządu Terytorialnego” na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie poświęcone tematyce samorządowej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie nadzoru, audytu i kontroli w administracji publicznej.

  Po studiach rozpoczął pracę zawodową w Departamencie Prawnym i Procesowym Ministerstwa Skarbu Państwa, a następnie w Biurze Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. W latach 2018-2019 był doradcą Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

  Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta Chełm.

  Jest członkiem partii politycznej Porozumienie Jarosława Gowina.

  W 2008 roku pełnił mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

  Interesuje się prawem karnym, wyborczym oraz samorządowym oraz postępowaniem sądowo-administracyjnym, a także kolejnictwem i turystyką. Jak sam mówi, w województwie lubelskim objechał 90% kilometrów linii kolejowych czynnych w ruchu pasażerskim.

  Od 20 lat przynależy do liturgicznej służby ołtarza, posługując m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

  fot. UM Chełm

  Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Sa decyzje i skutki roznaj wagi. Sa decyzje ktore podejmujesz dzisiaj a skutki odczuwasz jaszcze za 50 lat i sa decyzje i skutki ktorych juz nawet nie pamietasz.
  Jak to mowia kazdy argument ma swoja wage.

  • No właśnie,i oceniajmy tych którym płacimy za ich konkretne działania,lub zaniechania.W mojej ocenie obecna ekipa ma już przysłowiowe kilka minusów.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa kazdy z nas ma wlasne kryteria oceny dla ciebie to moze byc rok kadencji dla mnie konkretne decyzje i przeslanki do ich podjecia.
  Wytwornia asfaltu to jest pierwsza w pelni samodzielna decyzja prezydenta. Z jednej strony sa naciski PiS zeby sie zgodzil z drugiej tez z PiS przeciwnie. Dla tego dla mnie wazne jest decyzja ostateczna w tej sprawie hehe.
  Czy bierzesz wynagrodzenie czy nie za swoje analizy czy sprawozdania to mnie nie interesuje tak i to co masz w d….

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tak powaznie Szary Wilku jezeli uwazasz ze Banaszek to cymbal daj mu szanse zeby sie wykazal.
  Najblizsza okazja bedzie zwiazana z wytornia asfaltu niedaleko szpitala. Przy okazji zobaczymmy jak sie zachowa elekt pani doktor. Czy przewazy bezgraniczne uwielbienie dla syna czy przewazy przyzwoitosc?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Szary Wilk musiec za duzo jesc miesa z szolnego bawola i przez to Szary Wilk musiec miec duze problemy gastryczne.
  Rada Wielkiego Manitu jest zeby Szary Wilk przeszedl na diete wegetarianska to mu zmniejszyc cholesterol.
  Niech Szary Wilk zyje w pokoju i unika przecigow.
  Howgh, rzeklem.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa gdzies sie zawieruszyl najwyazniej nam ciebie brakowalo. To pokaz nam te swoje czyny, przynajmniej jeden malutki, hehe.
  Jestes strasznie tajemniczy z samego rana faktow nie ocenia sie jakie byc powinny tylko jakie byly i na tym polega swiadome poznanie. Jakie byc powinny to tylko ocena najczęściej subiektywna.

 • Ludziki,mnie g…. obchodzi kto kim jest.Ja zgodnie ze starożytną zasadą – po czynach ich poznacie.
  A więc jakie były czyny,no a jakie powinny?

 • Prokurator Robert Scurvy

  SzW strasznie upraszczasz i splaszasz te swoja perspektywa przez co staje sie karykatura rzeczywistosci pomimo ze masz troche racji.
  Istotnie PiS ma wiele z PRL ale to jeszcze nie powod zeby deprecjonowac samego Banaszka, ostatecznie to on wam kota pogonil. To albo jego dramatycznie niedoszacowujesz albo siebie bardzo nisko cenisz.
  Gienek nie musi pisac raportow, Banaszek sam umie czytac.

  • Nie jest to miejsce na pogłębione analizy czy egzegezy rządów Banaszka a w zasadzie pseudorządów. To nie ja a Banaszek zrobił z rządzenia miastem karykaturę. Minął rok a tu dalej wszystko „w proszku ” że wymienie tylko sprawy głowne. Kadry, „jaki koń jest” każdy widzi. Jakieś persony wyciągniete z kapelusza , o nieznanych kwalifikacjach i doświadczeniu . A to przecież podstawa .Bo nie ma takiego menadżera co wszystko sam zrobi, dopilnuje itd . Tu musi być ekipa. Mamy haos i cągłe rotacje. Finanse. Zrobił jakaś projekcje w PowerPoincie ogłaszając „Urbi et Orbi” że Chełm jest bankrutem.
   Po co ? Żeby z bankami negocjować rozłożenie długow na raty. Amatrorszczyzna do 10 potęgi. A nasetepnie nastąpiła cisza. Miała być reforma w oświacie w kontekscie finasów. Ten co za to odpowiadał juz go nie ma. To nie wiadomo czy odszedl w nagrodę że tak dobrze to zrobil czy odwrotnie i nastepny za to będzie się brał od początku.A teraz ogłasza że jest z finasami jest już ok bo jest nadwyżka. Tylko nie mówi skad ona się wzięła – nie ruszyl 12,to proste. On mysli że ludzie na tym sie nie znają i tego nie wiedzą? Jak ma komuś „pogonić kota” to niech to zrobi a nie tylko gada! heheh Bo wychodzi na śmieszną personę z tym swoim zadęciem . Jeżli umie czytać to świetnie ale wychodzi na to że bez zroumenia bo nie potrafi wyciągać wniosków. I mozna by tak jeszcze długo ale………… może się pozbiera czego sobie i miastu życzę!

   p.s i nie podpuszczaj mnie , na mnie to nie działa heheheheh Sawe, on się do tego nadaje idealnie.

  • Kota pogonił i świetnie o to chodziło, bo już się z Fiszową duszno zrobiło. Tylko co dalej? Na razie to Fiszowa-bis tylko z większym chaosem. Rolować dlugi to każdy potrafi ,co to za sztuka!

 • heheheheheheh…… myśle że byś się ździwił jak byś zobaczył ile realnie w PiS jest twardego PRL-u! Pisiaki wstydzą sie tylko przyznac do takich korzeni a oni mają to w genach. Wszystko się zgadza.. Różni nas tylko „poetyka” ale nie czas bawić się komunały gdy płonie las! Nasz ” bobasek” to przecież wybitny przedstwiciel PRL-u , niestety.
  Oceniam to po sposobie działania i zachowania i po jego zaniechniach. To zamiłowania do dworu, nepotyzmu , otacznie się klakierami zamiast fachowcami. To wlaśnie miałem na myśli pisząc że trzeba mu „pogonić kota” żeby zaczął się realnie przygotowywać do ” wielkiego skoku” a nie tylko PR-owo. On nie rozumie że mieć pare telefonow w notesie to nie rozwiązuje problemu, bo otoczenie i mechanizmy sie zmieniły, to nie PRL właśnie. On nawet nie wie co to PRL ale tak dziala jak za PRL-u, w tym problem ,ktory Ty jak widze rozumiesz. Tylko co z tego że Ty to wiesz i ja , jak ” Długie Pióro ” tego nie wie.
  Cała nadzieja w Gienku że mu w raportach doniesie i może zaskoczy. Miesiąc miodowy się właśnie skończył.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Sz.W. mysle ze inaczej troche widzimy rzeczywistosc. Banaszek jak chce to sam sobie otworzy wszystkie drzwi gabinetow. Teraz to jednak dziala nieco inaczej niz za PRL i nie ma systemu przydzialowo nakazowego.
  Nie sadze zeby przykrecanie sruby wywolalo pozytywny skutek. O wiele wazniejsze jest z czym pojdzie do tego czy tamtego gabinetu. To cos musza przygotowac ludzie z zaplecza a tu mu idzie jak po grudzie bo albo ma starych pisowcow albo mlodych karierowiczow najróżniejszej proweniencji. Widac ze nie ma zaplecza i wyladowal w Chelmie jak marsjanin. Teraz musi sie powaznie zastanowic nad przyszloscia bo chwilowo nic wiecej z polityki nie wycisnie wiec zostaje tylko gospodarka. Nie da sie szybko ewakuowac z Chelma a tego czasu nie warto marnowac. Jak mowil ksiadz Popieluszko zycie mamy tylko jedno. Teraz czeka go prawdziwy sprawdzian a nie pokaz umiejetnosci pijarowskich.

 • Ja nie szukam i nie o to mi chodzi. Chyba wiesz że ktoś taki ” w rodzinie” i nie mam tu na mysli rodziny Banaszka może otworzyć nie jedne drzwi czy przyspieszyć nie jedną decyzję lub pomoc podjąc a my jako miasto mozemy na tym skorzystać. To jedyna taka okazaja, druga moze się juz nie zdarzyć. Albo młody się spręży i postara albo będziemy dalej w ogonie! Trzeba mu przykręcić śrube żeby wział się do roboty i tyle, nie ma co się ceregielić bo on trochę tłukowaty jest , żeby się wykazal …kreatywnościa przy tym. Tylko tyle!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  397
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  276
  Miasto zakłada łąki
  322
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  368
  REKLAMA