REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas briefingu prasowego 31 października Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek ogłosił informację o powołaniu II zastępcy. Drugim wiceprezydent został dotychczasowy dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Pan Daniel Domoradzki.

Reklama

Daniel Domoradzki ma 30 lat. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jego praca magisterska pt. Instytucja wygaśnięcia mandatu radnego w prawie polskim została wyróżniona w konkursie „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego i systemów politycznych w roku akademickim 2013/2014 oraz XII edycji Konkursu im. Prof. Michała Kuleszy ogłoszonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. i Redakcję „Samorządu Terytorialnego” na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie poświęcone tematyce samorządowej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie nadzoru, audytu i kontroli w administracji publicznej.

Po studiach rozpoczął pracę zawodową w Departamencie Prawnym i Procesowym Ministerstwa Skarbu Państwa, a następnie w Biurze Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. W latach 2018-2019 był doradcą Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta Chełm.

Jest członkiem partii politycznej Porozumienie Jarosława Gowina.

W 2008 roku pełnił mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Interesuje się prawem karnym, wyborczym oraz samorządowym oraz postępowaniem sądowo-administracyjnym, a także kolejnictwem i turystyką. Jak sam mówi, w województwie lubelskim objechał 90% kilometrów linii kolejowych czynnych w ruchu pasażerskim.

Od 20 lat przynależy do liturgicznej służby ołtarza, posługując m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

fot. UM Chełm

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa pojecie propanstwowosci mial istotne znaczenie po odzyskaniu niepodleglosci w latach 20 ubieglego wieku. Potem w PRL pojecie to zostalo wypaczone gdy stworzono panstwo o charakterze niewolniczym z pozorami wladzy demokratycznej. Dzisiaj ze względu na wiele funkcji przejmowanych przez organizacje ponad panstwowe a takze wielopanstwowosc obywateli przesuwa sie nacisk z propanstwowosci na probywatelskosc.
  To co aktualnie dzieje sie w Polsce za rzadow PiS to proba powrotu do propanstwowosci w ujeciu nacjonalistycznym.
  Nie neguję szacunek do panstwa i jego organow ale gdy czytam o postawach propanstwowych w aktualnej sytuacji to nabieram podejrzeń ze albo chodzi o hipokryzje albo chodzi o odcien nacjonalistyczny.
  Nadal cenie przyzwoitosc zarowno jako postawe polityczna i etyczna.

  • Niestety,ja jestem konserwa w tym stylu co napisałem.A państwo pis to jest aparat przymusu,a nie element obywatelski.Bez państwa nie da rady żyć ,a więc dlatego jestem i za państwem,i za aktywnością obywatelską.Jedno drugiemu nie przeszkadza.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa przynaleznosc partyjna nie jest żadnym miernikiem tylko postawa zyciowa. W PRL byli w partich przyzwoici i zwykli karierowicze i po za partiami bylo podobnie.
  Podobnie jest i dzisiaj tylko ze aktualnie nie dazymy do postaw propanstwowych tylko proobywatelskich. Ale przyzwoitosc zawsze miala te zmienna cene zarowno wtedy jak i teraz.
  W moim zyciu politycznym dodatkowa role odgrywa niepokornosc, ktorej oznaki zauwazam u Pana ale za duzo tam postawy koncyliacyjnej, hehe
  Nie pozwól zeby ktos byl dla ciebie priorytetem dla kogo ty jestes opcja.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa co ja mam powiedziec Wychowanie w duchu panstwowotworczym przedklada interes panstwowy nad prywatny wiec nie ma mowy o dojeniu z budzetu kogokolwiek a raczej oddawaniu swoich aktywow do budzetu. Stac cie na to?
  Chcesz robic prezydentowi analizy swot czy inne prosze bardzo ale co ja mam do tego.
  Jezeli obrazanie mnie pomaga Panu w czymkolwiek to prosze sie nie krepowac.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa widac ze nie byles ksztalcony w duchu panstwowotworczym tylko w komunistycznym, hehe.
  Nie jestem jeszcze audytorem ani doradca na etacie pana prezydenta zebym mu robil analizy, hehe
  Podsumowujac Panie Sawa godne uznania jest twoje zaangazowanie gdybys byl jeszcze lepiej zorientowany w tym co robisz.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Przede wszystkim nie podlizujemy sie nikomu zeby go utwierdzic w blednych przekonaniach a wiec nie mamy wspoludzialu w degradacji miasta.
  Jezeli prezydent podejmuje w mojej ocenie perspektywiczne dzialania to ofiaruje swoj czas na te spotkania ktore moga cos wniesc w rozwoj miasta. Nie widzialem tam Pana Sawy, ktory nad taka aktywnosc przeklada tylez osobiste co bezsensowne spotkania z wiceprezydentem, hehe
  Udzielam tez bezplatnie rad prezydentowi na forum pomimo ze jak to wczesniej czytalismy prezydent nie moze sie mnie doczekac zebym mu doradzal w ratuszu, hehe.

  • Pan Sawa w jakimś groźnym tonie? Jak to było kiedyś, w jeszcze bardziej mrocznych czasach – rząda jakby zeznań? Czyżby znaleziono winnych, a teraz trzeba by nad nimi operacyjnie popracować? Pomyślimy tymczasem , że to tylko niezgrabny dobór słów.
   Nie wszyscy muszą i mogą, nawet chcą od razu doradzać tym na świeczniku. Dla chętnych, co im lizuzostwo i wazeliniarstwo jest obrzydliwe, można też z innej strony – bo np ziarnko do ziarnka… Jeżeli każdy na swoim poletku zadaniowym będzie wykonywał robotę najlepiej jak potrafi, to już będzie bardzo dużo. Nie trzeba się zaraz afiszować jakby to odpowiednio namiętnie robił Pan Sawa. Jeżeli np uda mi się zrobić robotę sprawnie i dobrze, na dodatek to działa jak należy i przynosi dobry efekt i pożytek? Cóż trzeba więcej? To jest jeszcze inny właśnie sposób dla tych co nie koniecznie lubią się lansować. Frajerstwo, a nawet nieudacznictwo? Jasne. W obecnych standardach, jak najbardziej.

   • Nudne to.Pa.

   • Ja byłem kształcony w duchu państwowotwórczym.Z działalnością partyjną pożegnałem się sporo lat temu.Chełm jest naszą wspólną własnością i wartością.Czasem piszę o swoich pomysłach publicznie,bo mam nadzieję,że znajdą się ludzie,którzy chcą współdziałać.Ale jak widać są tylko tacy tylko od klikania po liczydle.

   • TSJ,co Ty o 1 maja?

   • 1 maja to dla mnie i myślę że wielu innych taka alegoria tamtych czasów, gdy I sekretarz PZPR „dobrodusznie” machał dłonią z trybuny honorowej ku swemu socjalistycznemu ludowi. W tle zaś kolejne, wryte w wielu głowach na zawsze hasło : „Jutro socjalistycznej Polski budujemy dziś”, a z przyczepy samochodowej rozdawano porcję kiełbaski z bułeczką – na tamte czasy rarytasik. Będąc wówczas niedorostkiem, pamiętam tą ówczesną, „państwowotwórczą” atmosferę, do której powtórki mi w obecnych czasach niespieszno. To jest ta kolejna przenośnia – zatęchła naftalina, o której wcześniej napisałem. Najmłodsi nie zrozumieją, ale ja widzę od jakiegoś czasu pomimo innej „czasoprzestrzeni”, wiele niechcianych analogii z tamtych zdawało by się, zapomnianych czasów.

  • Lubisz się mnie czepiać,na zdrowie.Pa.

   • Eeetam. Badam jedynie grunt., hehe. Zdrówka!

   • Panie Sawa, po Pańskim wpisie o kształceniu państwowotwórczym, od razu przyszło mi do głowy pamiętne, niezniszczalne 1 majowe hasło : PZPR przewodnią siłą narodu.
    Mam deja vue? Jedynie słuszna epoka teoretycznie dawno już za nami, a tu trzask – prask stare demony historii jeszcze nie wymarły i szaleją w najlepsze. Śmiem twierdzić, że na nowo odżyły i zawłaszczają wszystko w duchu nieprzyjemnej pomroki i zapachu naftaliny, przy obrzydliwym wykorzystaniu młodego pokolenia. Jedynie co niektórzy, tacy jak Pan nie potrafią pokonać sprawnie i szybko tej bariery czasu od tamtych, niezapomnianych pochodów 1 – majowych. Może to i dobrze dla Pana i nas wszystkich.

  • Procurator,o czym Ty?Rok minął,a więc konkretnie oceń,co Banaszek zrobił dobrego,a w czym nawalił.

 • Prokurator Robert Scurvy

  W gruncie rzeczy Pan Sawa to niegroźny entuzjasta tego co chelmskie i to mu sie chwali gdyby nie totalny brak orientacji w sprawie , hehe
  Nie znam doradcow Banaszka. Wczesniej to byl kazdy z PiS kto mial tak cos do powiedzenia. Nie sadze zeby to byli jego mlodzi koledzy uwazam ze jedynie kogo teraz slucha to tylko swojej mamy. Dlatego decyzja o lokalizacji wytworni asfaltu bedzie ich wspolna bo trudno sobie wyobrazic zeby lekarz nie mial zdania w tej sprawie. Obawiam sie ze chociaz sprawa przesądzona to mam nadzieje na negatywna lokalizację jezeli Banaszek nie chce zeby na imie Banaszek ludzie pluli na ulicy…. zywym asfaltem, hehe

  • Co do pana Sawy, to zgoda. Jak to napisałem jakiś czas temu jestem skłonny podtrzymać – nieszkodliwy dziwak.
   Jako że ludzie są pamiętliwi, czkawka asfaltowa może się pojawiać nawet po wielu latach.

 • Prokurator Robert Scurvy

  TSJ ja miewam ambiwalentny stosunek do Banaszka z jednej strony lubie go bo przypomina mi syna z drugiej uwazam za malego karierowicz ze wzgledu na tanie politikierstwo ktore uprawia.
  Teraz Banaszek staje przed powaznym problemem, ktory musi roztrzygnac w sposob calkowicie samodzielny.
  Na tym tle Pan Sawa nawet nie jest politykierem tylko zwyklym podlizusem, ktory jak pamietamy namietnie chce wydoic PiS, hehe

  • Wspomniana tutaj namiętność pana Sawy do PISu oczywiście to jedno, ale tam w tej jego „prywatnej sadzawce” może być jeszcze nie jedno dno. Zdaje się, że chwalił się jakiś czs temu profesjonalnymi umiejętnościami analizowania wyników badań zanieczyszczenia środowiska. Dziwne to jak na hobby. Czyżby profesjonalny ekolog i jednocześnie fanatyczny zwolennik działalności na naszym terenie wyjątkowo uciążliwych zakładów przemysłowych, których praca musiała by być naprawdę rygorystycznie, laboratoryjnie sterylna, aby mogły nas nie zartuwać? A może rozdwojenie jaźni? Jest jeszcze inna możliwość, ale to już domena odpowiednich instytucji. Hehe.
   Mister Banaszek? Inteligentny „nygus”, co może dofrunąć wysoko, ale czy my jako miasto w tej jego drodze na szczyty coś zyskamy oprócz medialnych igrców? Ile jeszcze zepsuje, a co uda mu się naprawić? Jako młokos musi unikać pewnego rodzaju doradców, co to pałają pewną wyjątkowo niezdrową namiętnością do władzy.

 • Prokurator Robert Scurvy

  O wytwórni mazutu i mas asfaltowych w okolicy szpitala, bylo na ten temat pare watkow. Nawet wypowiadales sie ze to nic nie szkodzi ot taki sobie problem mieszkaniowy.

  • No i co dalej?

   • Pan Sawa to dla mnie „zagatkowa”, dziwna postać. Zasadniczo jest proekologiczny – drzewa itd., ale gdyby historycznie popatrzeć, za każdym razem gdy pojawi się w dyskusji jakiś truciciel od opon, czy masowego spalania śmieci , tudzież smoły i pochodnych, trujących węglowodorów ropopochodnych – mamy zaciekłego zwolennika trucicieli i smrodziarzy. Ciekawa postawa. Ale po co mam sobie łamać głowę. Jak mniemam, to nie dzieje się ot tak, z przypadku. Coś musi być na rzeczy…

 • PRS,a jaka decyzja?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Ta ekipa ma zarowno minusy jak plusy ale prawdziwa decyzja o ktorej pisalem nizej czeka dopiero na ogloszenie i ona zbuduje ocene na lata.
  Mysle ze juz zostala podjeta ale nie przesadzam o tresci dopoki nie zostanie ogloszona. Dzisiaj w konfesjonale uslyszelem ze polityka to jest służenie wszystkim nie tym czy tamtym ale wszystkim. I tym optymistycznym akcentem koncze dzisiajszy dzien.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  204
  USC i magistrat do remontu
  435
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 020
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 240
  Miasto kupiło młyn
  1 212
  REKLAMA
  REKLAMA
  Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek powołał II zastępcę
  FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

  Podczas briefingu prasowego 31 października Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek ogłosił informację o powołaniu II zastępcy. Drugim wiceprezydent został dotychczasowy dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Pan Daniel Domoradzki.

  Reklama

  Daniel Domoradzki ma 30 lat. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jego praca magisterska pt. Instytucja wygaśnięcia mandatu radnego w prawie polskim została wyróżniona w konkursie „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego i systemów politycznych w roku akademickim 2013/2014 oraz XII edycji Konkursu im. Prof. Michała Kuleszy ogłoszonego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. i Redakcję „Samorządu Terytorialnego” na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i licencjackie poświęcone tematyce samorządowej. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie nadzoru, audytu i kontroli w administracji publicznej.

  Po studiach rozpoczął pracę zawodową w Departamencie Prawnym i Procesowym Ministerstwa Skarbu Państwa, a następnie w Biurze Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. W latach 2018-2019 był doradcą Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

  Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta Chełm.

  Jest członkiem partii politycznej Porozumienie Jarosława Gowina.

  W 2008 roku pełnił mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

  Interesuje się prawem karnym, wyborczym oraz samorządowym oraz postępowaniem sądowo-administracyjnym, a także kolejnictwem i turystyką. Jak sam mówi, w województwie lubelskim objechał 90% kilometrów linii kolejowych czynnych w ruchu pasażerskim.

  Od 20 lat przynależy do liturgicznej służby ołtarza, posługując m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

  fot. UM Chełm

  Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa pojecie propanstwowosci mial istotne znaczenie po odzyskaniu niepodleglosci w latach 20 ubieglego wieku. Potem w PRL pojecie to zostalo wypaczone gdy stworzono panstwo o charakterze niewolniczym z pozorami wladzy demokratycznej. Dzisiaj ze względu na wiele funkcji przejmowanych przez organizacje ponad panstwowe a takze wielopanstwowosc obywateli przesuwa sie nacisk z propanstwowosci na probywatelskosc.
  To co aktualnie dzieje sie w Polsce za rzadow PiS to proba powrotu do propanstwowosci w ujeciu nacjonalistycznym.
  Nie neguję szacunek do panstwa i jego organow ale gdy czytam o postawach propanstwowych w aktualnej sytuacji to nabieram podejrzeń ze albo chodzi o hipokryzje albo chodzi o odcien nacjonalistyczny.
  Nadal cenie przyzwoitosc zarowno jako postawe polityczna i etyczna.

  • Niestety,ja jestem konserwa w tym stylu co napisałem.A państwo pis to jest aparat przymusu,a nie element obywatelski.Bez państwa nie da rady żyć ,a więc dlatego jestem i za państwem,i za aktywnością obywatelską.Jedno drugiemu nie przeszkadza.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa przynaleznosc partyjna nie jest żadnym miernikiem tylko postawa zyciowa. W PRL byli w partich przyzwoici i zwykli karierowicze i po za partiami bylo podobnie.
  Podobnie jest i dzisiaj tylko ze aktualnie nie dazymy do postaw propanstwowych tylko proobywatelskich. Ale przyzwoitosc zawsze miala te zmienna cene zarowno wtedy jak i teraz.
  W moim zyciu politycznym dodatkowa role odgrywa niepokornosc, ktorej oznaki zauwazam u Pana ale za duzo tam postawy koncyliacyjnej, hehe
  Nie pozwól zeby ktos byl dla ciebie priorytetem dla kogo ty jestes opcja.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa co ja mam powiedziec Wychowanie w duchu panstwowotworczym przedklada interes panstwowy nad prywatny wiec nie ma mowy o dojeniu z budzetu kogokolwiek a raczej oddawaniu swoich aktywow do budzetu. Stac cie na to?
  Chcesz robic prezydentowi analizy swot czy inne prosze bardzo ale co ja mam do tego.
  Jezeli obrazanie mnie pomaga Panu w czymkolwiek to prosze sie nie krepowac.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa widac ze nie byles ksztalcony w duchu panstwowotworczym tylko w komunistycznym, hehe.
  Nie jestem jeszcze audytorem ani doradca na etacie pana prezydenta zebym mu robil analizy, hehe
  Podsumowujac Panie Sawa godne uznania jest twoje zaangazowanie gdybys byl jeszcze lepiej zorientowany w tym co robisz.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Przede wszystkim nie podlizujemy sie nikomu zeby go utwierdzic w blednych przekonaniach a wiec nie mamy wspoludzialu w degradacji miasta.
  Jezeli prezydent podejmuje w mojej ocenie perspektywiczne dzialania to ofiaruje swoj czas na te spotkania ktore moga cos wniesc w rozwoj miasta. Nie widzialem tam Pana Sawy, ktory nad taka aktywnosc przeklada tylez osobiste co bezsensowne spotkania z wiceprezydentem, hehe
  Udzielam tez bezplatnie rad prezydentowi na forum pomimo ze jak to wczesniej czytalismy prezydent nie moze sie mnie doczekac zebym mu doradzal w ratuszu, hehe.

  • Pan Sawa w jakimś groźnym tonie? Jak to było kiedyś, w jeszcze bardziej mrocznych czasach – rząda jakby zeznań? Czyżby znaleziono winnych, a teraz trzeba by nad nimi operacyjnie popracować? Pomyślimy tymczasem , że to tylko niezgrabny dobór słów.
   Nie wszyscy muszą i mogą, nawet chcą od razu doradzać tym na świeczniku. Dla chętnych, co im lizuzostwo i wazeliniarstwo jest obrzydliwe, można też z innej strony – bo np ziarnko do ziarnka… Jeżeli każdy na swoim poletku zadaniowym będzie wykonywał robotę najlepiej jak potrafi, to już będzie bardzo dużo. Nie trzeba się zaraz afiszować jakby to odpowiednio namiętnie robił Pan Sawa. Jeżeli np uda mi się zrobić robotę sprawnie i dobrze, na dodatek to działa jak należy i przynosi dobry efekt i pożytek? Cóż trzeba więcej? To jest jeszcze inny właśnie sposób dla tych co nie koniecznie lubią się lansować. Frajerstwo, a nawet nieudacznictwo? Jasne. W obecnych standardach, jak najbardziej.

   • Nudne to.Pa.

   • Ja byłem kształcony w duchu państwowotwórczym.Z działalnością partyjną pożegnałem się sporo lat temu.Chełm jest naszą wspólną własnością i wartością.Czasem piszę o swoich pomysłach publicznie,bo mam nadzieję,że znajdą się ludzie,którzy chcą współdziałać.Ale jak widać są tylko tacy tylko od klikania po liczydle.

   • TSJ,co Ty o 1 maja?

   • 1 maja to dla mnie i myślę że wielu innych taka alegoria tamtych czasów, gdy I sekretarz PZPR „dobrodusznie” machał dłonią z trybuny honorowej ku swemu socjalistycznemu ludowi. W tle zaś kolejne, wryte w wielu głowach na zawsze hasło : „Jutro socjalistycznej Polski budujemy dziś”, a z przyczepy samochodowej rozdawano porcję kiełbaski z bułeczką – na tamte czasy rarytasik. Będąc wówczas niedorostkiem, pamiętam tą ówczesną, „państwowotwórczą” atmosferę, do której powtórki mi w obecnych czasach niespieszno. To jest ta kolejna przenośnia – zatęchła naftalina, o której wcześniej napisałem. Najmłodsi nie zrozumieją, ale ja widzę od jakiegoś czasu pomimo innej „czasoprzestrzeni”, wiele niechcianych analogii z tamtych zdawało by się, zapomnianych czasów.

  • Lubisz się mnie czepiać,na zdrowie.Pa.

   • Eeetam. Badam jedynie grunt., hehe. Zdrówka!

   • Panie Sawa, po Pańskim wpisie o kształceniu państwowotwórczym, od razu przyszło mi do głowy pamiętne, niezniszczalne 1 majowe hasło : PZPR przewodnią siłą narodu.
    Mam deja vue? Jedynie słuszna epoka teoretycznie dawno już za nami, a tu trzask – prask stare demony historii jeszcze nie wymarły i szaleją w najlepsze. Śmiem twierdzić, że na nowo odżyły i zawłaszczają wszystko w duchu nieprzyjemnej pomroki i zapachu naftaliny, przy obrzydliwym wykorzystaniu młodego pokolenia. Jedynie co niektórzy, tacy jak Pan nie potrafią pokonać sprawnie i szybko tej bariery czasu od tamtych, niezapomnianych pochodów 1 – majowych. Może to i dobrze dla Pana i nas wszystkich.

  • Procurator,o czym Ty?Rok minął,a więc konkretnie oceń,co Banaszek zrobił dobrego,a w czym nawalił.

 • Prokurator Robert Scurvy

  W gruncie rzeczy Pan Sawa to niegroźny entuzjasta tego co chelmskie i to mu sie chwali gdyby nie totalny brak orientacji w sprawie , hehe
  Nie znam doradcow Banaszka. Wczesniej to byl kazdy z PiS kto mial tak cos do powiedzenia. Nie sadze zeby to byli jego mlodzi koledzy uwazam ze jedynie kogo teraz slucha to tylko swojej mamy. Dlatego decyzja o lokalizacji wytworni asfaltu bedzie ich wspolna bo trudno sobie wyobrazic zeby lekarz nie mial zdania w tej sprawie. Obawiam sie ze chociaz sprawa przesądzona to mam nadzieje na negatywna lokalizację jezeli Banaszek nie chce zeby na imie Banaszek ludzie pluli na ulicy…. zywym asfaltem, hehe

  • Co do pana Sawy, to zgoda. Jak to napisałem jakiś czas temu jestem skłonny podtrzymać – nieszkodliwy dziwak.
   Jako że ludzie są pamiętliwi, czkawka asfaltowa może się pojawiać nawet po wielu latach.

 • Prokurator Robert Scurvy

  TSJ ja miewam ambiwalentny stosunek do Banaszka z jednej strony lubie go bo przypomina mi syna z drugiej uwazam za malego karierowicz ze wzgledu na tanie politikierstwo ktore uprawia.
  Teraz Banaszek staje przed powaznym problemem, ktory musi roztrzygnac w sposob calkowicie samodzielny.
  Na tym tle Pan Sawa nawet nie jest politykierem tylko zwyklym podlizusem, ktory jak pamietamy namietnie chce wydoic PiS, hehe

  • Wspomniana tutaj namiętność pana Sawy do PISu oczywiście to jedno, ale tam w tej jego „prywatnej sadzawce” może być jeszcze nie jedno dno. Zdaje się, że chwalił się jakiś czs temu profesjonalnymi umiejętnościami analizowania wyników badań zanieczyszczenia środowiska. Dziwne to jak na hobby. Czyżby profesjonalny ekolog i jednocześnie fanatyczny zwolennik działalności na naszym terenie wyjątkowo uciążliwych zakładów przemysłowych, których praca musiała by być naprawdę rygorystycznie, laboratoryjnie sterylna, aby mogły nas nie zartuwać? A może rozdwojenie jaźni? Jest jeszcze inna możliwość, ale to już domena odpowiednich instytucji. Hehe.
   Mister Banaszek? Inteligentny „nygus”, co może dofrunąć wysoko, ale czy my jako miasto w tej jego drodze na szczyty coś zyskamy oprócz medialnych igrców? Ile jeszcze zepsuje, a co uda mu się naprawić? Jako młokos musi unikać pewnego rodzaju doradców, co to pałają pewną wyjątkowo niezdrową namiętnością do władzy.

 • Prokurator Robert Scurvy

  O wytwórni mazutu i mas asfaltowych w okolicy szpitala, bylo na ten temat pare watkow. Nawet wypowiadales sie ze to nic nie szkodzi ot taki sobie problem mieszkaniowy.

  • No i co dalej?

   • Pan Sawa to dla mnie „zagatkowa”, dziwna postać. Zasadniczo jest proekologiczny – drzewa itd., ale gdyby historycznie popatrzeć, za każdym razem gdy pojawi się w dyskusji jakiś truciciel od opon, czy masowego spalania śmieci , tudzież smoły i pochodnych, trujących węglowodorów ropopochodnych – mamy zaciekłego zwolennika trucicieli i smrodziarzy. Ciekawa postawa. Ale po co mam sobie łamać głowę. Jak mniemam, to nie dzieje się ot tak, z przypadku. Coś musi być na rzeczy…

 • PRS,a jaka decyzja?

 • Prokurator Robert Scurvy

  Ta ekipa ma zarowno minusy jak plusy ale prawdziwa decyzja o ktorej pisalem nizej czeka dopiero na ogloszenie i ona zbuduje ocene na lata.
  Mysle ze juz zostala podjeta ale nie przesadzam o tresci dopoki nie zostanie ogloszona. Dzisiaj w konfesjonale uslyszelem ze polityka to jest służenie wszystkim nie tym czy tamtym ale wszystkim. I tym optymistycznym akcentem koncze dzisiajszy dzien.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  204
  USC i magistrat do remontu
  435
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 020
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 240
  Miasto kupiło młyn
  1 212
  REKLAMA