REKLAMA
Prezydent nie(co) zbiednieje
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni podejmą decyzję o zmniejszeniu wynagrodzenia prezydent  Agaty Fisz. To nie jest jednak forma oceny jakości jej pracy. Radni muszą to zrobić ze względu na zmiany przepisów dotyczące wynagrodzeń pracowników samorządowych.

Według naszych obliczeń dochody prezydent spadną do poziomu nieco poniżej 11 tys. złotych. Jedak to nie wynagrodzenie prezydent wydaje się być najciekawszym tematem sesji. Rada zajmie się bowiem także między innymi:


REKLAMA

** sprawą przystąpienia do Narodowego Programu Mieszkaniowego (Mieszkanie+). Miasto chce przygotować teren pod budowę mieszkań w ramach tego programu poprzez przystąpienie do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego osiedlu Zachód. Chodzi o działki należące do miasta o łącznej powierzchni ponad 42 tys. m kw.

** wyrażeniem zgody na przystąpienie Miasta Chełm do partnerskiej współpracy przy realizacji instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla miast zlokalizowanych na Obszarze Strategicznej Interwencji – Miasta Subregionalne, wyznaczonym w Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego z dnia 24 czerwca 2013 r. Rzecz dotyczy specjalnego porozumienia obejmującego, Chełm, Puławy, Zamość i Białą Podlaską.

** zgodą na sporządzenie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Chełma dla obszaru w rejonie ulicy Nadtorowej.  Zmiany dotyczą ok. 17,5 ha, w rejonie ulic Kąpieliskowa – Nadtorowa. Teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową, usługi sportu i rekreacji oraz użytki zielone w dolinie rzek Janówka i Uherka. Zmiana planu dotyczy wprowadzenia korekty projektowanego układu komunikacyjnego z zapewnieniem harmonijnego i czytelnego układu przestrzennego.

** uchwaleniem nowego „Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Chełm”. Jest to podstawowy dokument określający zasady przyznawania i udzielania pomocy oraz tryb i sposób wypłaty stypendiów, procedury dotyczące składania wniosków o stypendia. Nowy regulamin obowiązywał będzie już w roku szkolnym 2018/2019

** przyjęciem „Programu profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65 + na lata 2018-2020”.  Realizacja programu ma zapewnić możliwość bezpłatnych szczepień dla 1000 osób w tym roku i ok. 1400 osób rocznie w kolejnych latach jego realizacji (przy uzyskaniu dofinansowania Narodowego Funduszy Zdrowia).

Początek sesji zaplanowano na godz. 12.00. Jak zwykle radni spotkają się w siedzibie magistratu przy ul. Lubelskiej 63.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać jak nad naszymi sprawami pracują ludzie którym powierzyliśmy nasze miasto.

Szczegółowy program sesji znajdziecie tutaj.
Projekty wszystkich uchwał dostępne są tutaj.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 11:20

  Ewa,to moze do roboty,boisz sie?

  + 22
  - 22
 • Ewa
  o 22:23

  Kolejne obiecanki cacanki.juz disc PZPR w tym mieście. Ta pani nic nie zrobila przez 12 lat tylko puste obietnice.kolesie i poplecznicy na stolkach nie do ruszenia.Etaty menadżerskie dla ludzi , którzy tylko niszcza a nie budują. JUZ DOŚĆ

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 14:26

  A za administrowanie upadajacym miastem 5 tys byloby za duzo.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 10:19

  To wyborcza gadanina,jak 4 lata temu 1000 nowych miejsc pracy.Obiecanki cacanki.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 18:08

  Agata, trochę wyobraźni tych mieszkań nie postawisz na papierze. Do tego potrzebne są działki budowlane, a do tego przystosować trzeba prawo zagospodarowania przestrzennego itp itd.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 889
  Ferie. Nie siedź w domu
  470
  Plac wypięknieje
  1 293
  Koncepcja programowa na S12
  2 306
  Zapłacimy za parkingi?
  655
  REKLAMA