REKLAMA
Prezydent obiecuje – kar nie będzie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Prezydent Agata Fisz zapewniła, że nie będzie kar za złą segregację odpadów. Jej zdaniem wszyscy na razie uczymy się nowych zasad segregacji.

O kary i akcję informacyjną dotycząca wprowadzanych zmian podczas sesji pytała radna Anna Mirzwa. Problemy, na które zwróciła uwagę bezpośrednio nawiązują także do tych, które podnosiliśmy w naszych publikacjach („Śmieci po nowemu„, „>>Nasz Chełm<< apeluje o informacje dla mieszkańców„). Radna przede wszystkim odniosła się do możliwości stosowania kar za złą segregację. Podkreśliła, że zabrakło poważniejszej akcji informacyjnej, dzięki, której mieszkańcy szybciej mogliby przyswoić wprowadzone zmiany.

REKLAMA

Miasto, jak się wydaje, próbuje nadrobić informacyjne zapóźnienia. Na stronach internetowych zarówno Urzędu jak i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej znaleźć można stosowną ulotkę (patrz powyżej). Nie mamy na razie informacji, czy podobny materiał w wersji papierowej będzie dostarczany bezpośrednio do mieszkańców, co wydaje się szczególnie istotne dla osób starszych, nie posługujących się komputerem.

Podczas sesji podjęto również kwestię zbyt małej liczby dostarczanych mieszkańcom worków na śmieci (mówiła o tym Danuta Dąbska, przewodnicząca rady osiedla Rejowiecka). Jest to denerwujące przede wszystkim w przypadku większych rodzin. Ich gospodarstwa płacą po kilkadziesiąt złotych (11 zł od każdej osoby). Otrzymują jednak dokładnie tyle samo worków co gospodarstwo jedno czy dwuosobowe.

Komentarze

 • Andrzej S
  o 05:27

  Podstawowa zasada,wprowadzasz zmiany,to zadbaj o informację.

  + 22
  - 22
 • Roi
  o 11:43

  Gminny! Miasto Chełm musi dopłacać do tych wywodów dla gminy. Cała prawda. Dofinansowujemy Was.

  + 22
  - 22
 • Gminny
  o 11:39

  Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego za wywóz śmieci sortowanych w gminie płaci się mniej niż w mieście? Przecież MPGK obsługuje oba samorządy!!

  + 22
  - 22
 • feniko
  o 23:38

  dora, do roboty to niech się twoja idolka weźmie, bo przez tyle lat jakoś oprócz wzrostu zadłużenia miasta i kolejnych kompromitacji nic nie zrobiła.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA