REKLAMA
Prokuratura bada sprawę pościgu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie policjantów, którzy użyli broni podczas pościgu za samochodem. Uciekinierem okazał się nastolatek.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 sierpnia w Chełmie. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy saab, który miał nieprawidłowe oświetlenie. Kierowca jednak nie zatrzymał się i mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mimo blokady dwóch radiowozów, kierowca nie ustępował, próbował najechać na jednego z funkcjonariuszy; uszkodził dwa policyjne samochody. Saaba prowadził 16-letni chłopak, a towarzyszyło mu czterech kolegów. Podczas pościgu policjanci użyli broni. Strzały uszkodziły karoserię i szybę saaba.


REKLAMA

O sprawie pisaliśmy tutaj.

Do tej pory ustalono m.in., że 16-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Lada moment winny być wyniki testów na obecność narkotyków. Policja sprawdza też, w jaki sposób nieletni znaleźli się w posiadaniu samochodu.

Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Bada, czy podczas wydarzenia nie doszło do nadużycia uprawnień przez policjantów.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Atom
  o 15:13

  A nastolatkami Sąd już się zajął?Takie wybryki powinny być surowo ukarane!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  787
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 452
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 562
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 257
  REKLAMA