REKLAMA
Promocja lirycznego tomiku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

ChBP zaprasza na promocję książki poetyckiej Iwony Chudoby „Związki”. Wieczór liryczny zaplanowano na czwartek, 24 października.

Reklama

Jedenasty tomik poezji Iwony Chudoby pt. „Związki” ukazał się – jak wszystkie poprzednie – nakładem wydawnictwa TAWA. Autorka podzieliła zbiór na dwie części: „Ona” i „On”. Opisuje męski i kobiecy świat, uczucia, postawy, z(wiązki) pragnień i oczekiwań przy pomocy dwunastu barw. Nastrojowe kolory przywołują wachlarz ludzkich emocji, pulsują energią yin i yang, tworząc klimatyczne tło dla wyrafinowanych strof.

Iwona Chudoba – krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru. Pielęgniarka, poetka, debiutowała w 2002 r. w medycznym piśmie branżowym Potem przyszła pora na prasę literacką („Egeria”, „Nestor”) oraz własne tomiki poetyckie. Od grudnia 2015 roku jest prezesem Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36″.

Autorka uprawia lirykę refleksyjno – nastrojową, charakteryzującą się zwięzłością stylu. Pisze fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i autorskie „zamiastki”. Tworzenie jest dla poetki sposobem na życie, reakcją na trudy pracy, dialogiem z alter ego oraz testamentem dla potomności. Z jej utworów emanuje ciepłe, wypełnione troską uczucie, świadczące o miłości do bliźnich i samego życia. Autorka lubi taniec, muzykę, podróże.

Promocja „Związków” odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w programie dotacyjnym Instytutu Książki. Organizatorami wieczoru poezji są: ChBP i Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36″. Podczas spotkania będzie można nabyć tomik i otrzymać autograf od poetki.

Zapraszamy 24 października (czwartek), o godz. 1700 , do sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
51
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
638
Będzie ciasno na Rejowieckiej
332
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
259
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
414
REKLAMA