REKLAMA
Promocja Rocznika
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na promocję „Rocznika Chełmskiego”. W tym roku czytelnicy dostaną XXI tom wydawnictwa w całości poświęcony sprawom Chełma i regionu.

W XXI tomie „Rocznika Chełmskiego” znajdziemy m.in. materiały dotyczące badań archeologicznych wschodniej części wczesnośredniowiecznej osady przygrodowej w Chełmie, charakterystykę „Chelmer Nachrichten” – czasopisma wydawanego w Chełmie przez Niemców w pierwszym okresie okupacji, publikację poświęconą 50-leciu Miejskiego Klubu Sportowego „Cement-Gryf” Chełm, artykuł poświęcony pracy niepodległościowej i tragicznej śmierci Zygmunta Urbańskiego. Jeden z artykułów dotyczy obchodów 50-lecia Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie oraz VII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pn. „Życie, działalność i twórczość Henryka Kamieńskiego”.


REKLAMA

Tradycyjnie w „Roczniku” znalazła się Kronika ważniejszych wydarzeń z miasta i regionu w 2016 roku. Wydawcy nie zapomnieli o zmarłym niedawno dr Marianie Januszu Kawałce – poecie, krytykowi literackiemu, tłumaczowi, publicyście i regionaliście, który przez wiele lat współpracował z Rocznikiem Chełmskim, poświęcając mu wspomnieniowy artykuł.

„Rocznik” został podzielony na siedem obszernych rozdziałów: Artykuły, Z zagranicy, Człowiek i Środowisko, Materiały, Z żałobnej karty, Recenzje i Kronika. Na 538 stronach zaprezentowało swoje prace 42 autorów z Chełma i regionu, ale także z Lublina i Warszawy oraz naukowcy z Uniwersytetu w Czerniowcach na Ukrainie. Oprócz artykułów, wydawnictwo zawiera zdjęcia z miasta i regionu.

Zainteresowani będą mogli kupić „Rocznik” w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (Partyzantów 40) lub w Chełmskim Ośrodku Informacji Turystycznej (Lubelska 63).

Przypomnijmy, że „Rocznik Chełmski” ukazuje się w Chełmie od 1995 roku. Publikowane są w nim artykuły naukowe, recenzje, materiały dotyczące historii miasta i regionu.  Wydawcą jest Stowarzyszenie Rocznik Chełmski. Powstanie XXI tomu wsparły Chełmska Biblioteka Publiczna im. M. P. Orsetti oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Spotkanie prezentujące najnowszy tom „Rocznika” odbędzie się w sali widowiskowej ChBP, 26 stycznia br., godz.16. Wstęp wolny.
W czasie promocji odbędzie się też uroczystość nadania pięciu osobom tytułu Amicus Annalis Chelmensis.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
477
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA