REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przedszkolaki posadziły żonkile – symbol nadziei dla podopiecznych hospicjów.  Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską  akcję „Pola Nadziei”

Reklama

Budowanie wrażliwości na potrzeby bliźniego, empatii i troski jest ważnym celem edukacyjnym, który od lat realizuje w swoich działaniach nasze przedszkole – mówi  dyrektor  Danuta Zagórska.

Akcja „Pola Nadziei” ma swój szczególny cel – krzewienia od najmłodszych lat idei wolontariatu  i oswajania dzieci z trudnymi tematami choroby przewlekłej, bólu, cierpienia oraz z tak bardzo istotną w procesie leczenia akceptacją i pomocą. Podczas spotkania odbyła się także lekcja języka migowego i prezentacja multimedialna, a 5-latki z grupy Jeżyki oraz 6-latki z grupy Wiewiórki zaprezentowały część artystyczną pt. Kwiat dla ciebie, dla nas nadzieja.

W wydarzeniu udział wzięli Tadeusz Boniecki – prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. K. Malinowskiego w Chełmie,  Maria Pawłowicz, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie oraz wiceprezydent Dorota Cieślik.

Zobaczcie foto-relację z wydarzenia.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA