REKLAMA
Przemyt broni w Dorohusku
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Części oraz elementy haubicy 122 mm ujawnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej na terenie przejścia granicznego w Dorohusku.

Do zdarzenia doszło w nocy 3/4 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski. Dokonujący kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej oraz KAS, ujawnili przewożone nielegalnie części do haubicy 122 mm.
Elementy broni były przewożone w drewnianych skrzyniach w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego marki Renault.
W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż obywatel Ukrainy, który przewoził ujawnione elementy uzbrojenia, nie posiadał zezwoleń na ich przewóz przez granicę. Funkcjonariusze SG zatrzymali więc części do haubicy, jak również  obywatela Ukrainy. Szacunkowa wartość zatrzymanych elementów haubicy wynosi około 100 tys. dolarów amerykańskich.
Zatrzymanego Ukraińca doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego o czyn z ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.
Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmie mężczyznę tymczasowo aresztowano. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wybierz Społecznika Roku
295
Szkoły szykują się do strajku
328
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 406
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 088
Aquapark bez głowy
1 780
REKLAMA