REKLAMA
Przemyt broni w Dorohusku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Części oraz elementy haubicy 122 mm ujawnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej na terenie przejścia granicznego w Dorohusku.

REKLAMA
Do zdarzenia doszło w nocy 3/4 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski. Dokonujący kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej oraz KAS, ujawnili przewożone nielegalnie części do haubicy 122 mm.
Elementy broni były przewożone w drewnianych skrzyniach w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego marki Renault.
W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż obywatel Ukrainy, który przewoził ujawnione elementy uzbrojenia, nie posiadał zezwoleń na ich przewóz przez granicę. Funkcjonariusze SG zatrzymali więc części do haubicy, jak również  obywatela Ukrainy. Szacunkowa wartość zatrzymanych elementów haubicy wynosi około 100 tys. dolarów amerykańskich.
Zatrzymanego Ukraińca doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego o czyn z ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.
Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmie mężczyznę tymczasowo aresztowano. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 555
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 677
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 503
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
495
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA