REKLAMA
Przepadła dotacja na siłownię w plenerze. Zawinił system.
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 70 gmin z naszego województwa, a ponad 700 z całego kraju, otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki pieniądze na tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Z założenia mają to być ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku. Wniosek z Chełma odpadł już przy ocenie formalnej.

O sytuacji poinformował nas Kamil Błaszczuk, przedstawiciel organizacji pozarządowej. Według niego to zaskakujące, że wniosek z naszego miasta znalazł się w niechlubnym i niewielkim gronie 85. gmin, które nawet nie zakwalifikowały się do oceny merytorycznej.


REKLAMA

–  To wielka strata dla mieszkańców naszego miasta – mówi Błaszczuk. – W całym kraju widać rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Jestem przekonany, że chełmianie również chcieliby wypoczywać w taki sposób. Często słyszymy, że brakuje pieniędzy na tego typu inwestycje w Chełmie. Zwyczajnie szkoda.

O sytuację zapytaliśmy w chełmskim magistracie. Okazuje się, że miejscy urzędnicy przygotowali poprawny wniosek, ale wystąpiły problemy z elektronicznym systemem ministerstwa.

Miasto Chełm przygotowało poprawny wniosek. Niestety, próba przesłania wniosku w systemie AMODIT kończyła się nie przyjęciem dokumentów i system wracał do trybu edycji wniosku – mówi nam Roland Kurczewicz, pełnomocnik Prezydent Chełma ds. Strategii Przedsięwzięć. – Cała sytuacja związana z problemem technicznym została opisana i zarejestrowana w postaci nagrania. Wystąpiono do Ministerstwa Sportu i Turystyki celem wyjaśnienia problemu technicznego uniemożliwiającego złożenie wniosku w wymaganym terminie. Miasto czeka na odpowiedź ze strony Ministerstwa.

Być może nie wszystko jeszcze stracone. Pozostają jednak wątpliwości, czy składanie wniosku na ostatnią chwilę nie jest obarczone zbyt dużym ryzykiem. Przypomnijmy, że podobnych problemów uniknęło wiele innych gmin. Wsparcie finansowe na miejskie siłownie plenerowe otrzymały m.in. gminy: Rejowiec Fabryczny, Zamość, Biała Podlaska, Leśniowice, Ryki, Kamień czy Hrubieszów.

Napisz komentarz

 • Andrzej Sawa
  o 22:01

  Dosc mam apelowania o aktywnosc obywatelska.Ja jakos przezyje,a za Chelm bedzie zaorany,to inna bajka.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:54

  Igor,czas do roboty!!!Nikt za nas tego nie zrobi.Wiemy co jest zlego,mamy pomysly,a wiec jak mawiaja Niemcy,arbeiten,nicht filosofieren.Potrzeba tylko troche odwagi,bo bez nas bedzie tylko coraz gorzej.

  + 22
  - 22
 • Igor
  o 11:26

  Andrzej Sawa
  Odpowiedzi nie ma ani na temat PUM,ani na siłownię,ani w sprawie wspólnot……..itd.itp……..to aroganci! a premier na forum UE mówi, że reformy w Polsce są ostateczne i nie będzie ustępstwa ,chodzi o to żeby ostatecznie pozbyć się komunistycznych resztek…….no i co? czy dotyczy to Chełma??????? Zgnilizna od głów! nadszedł czas oczekiwania, niepewności??? Co to właściwie jest?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:45

  Juz lipiec,drugi dzien roboczy I nic.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
  3 152
  Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
  1 396
  Dlaczego rosną straty PUM
  2 033
  Budżet obywatelski nie interesuje młodych
  1 054
  300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
  788
  REKLAMA