REKLAMA
Przybrały rzeki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Woda w Bugu w Dorohusku przekroczyła stan ostrzegawczy. Ostatnie obfite opady deszczu podniosły poziom wód także w innych rzekach regionu.

Reklama

REKLAMA

Opady deszczu podniosły poziom wód w rzekach na terenie całego województwa lubelskiego. Na razie nie ma zagrożenia, ale w jednym miejscu – na Bugu w Dorohusku – stan ostrzegawczy został przekroczony o 4 centymetry. Woda nadal się podnosi.

W trakcie minionej doby najbardziej podniósł się poziom wód Wisły w Annopolu, gdzie przybyło 80 centymetrów wody. Nie oznacza to zagrożenia, bo do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze prawie metr. Podobnie jest w innych rzekach regionu. Na Wieprzu w Krasnymstawie przybyło w ciągu ostatniej doby 14 centymetrów wody, ale na razie jest bezpiecznie, do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze około pół metra.

Mieszkańcy Puław z niepokojem zerkają na stan wody w Wiśle. Do poziomu ostrzegawczego brakuje niewiele, a do miasta zbliża się fala kulminacyjna.

Szczęściem prognozy pogody na najbliższe dni dla naszego województwa są bardziej optymistyczne i zapowiadają mniejsze opady deszczu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
41
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 439
Kolejowa w remoncie
362
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 058
Galeria się zapełnia
2 657
REKLAMA