REKLAMA
Przybrały rzeki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Woda w Bugu w Dorohusku przekroczyła stan ostrzegawczy. Ostatnie obfite opady deszczu podniosły poziom wód także w innych rzekach regionu.

REKLAMA

Opady deszczu podniosły poziom wód w rzekach na terenie całego województwa lubelskiego. Na razie nie ma zagrożenia, ale w jednym miejscu – na Bugu w Dorohusku – stan ostrzegawczy został przekroczony o 4 centymetry. Woda nadal się podnosi.


REKLAMA

W trakcie minionej doby najbardziej podniósł się poziom wód Wisły w Annopolu, gdzie przybyło 80 centymetrów wody. Nie oznacza to zagrożenia, bo do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze prawie metr. Podobnie jest w innych rzekach regionu. Na Wieprzu w Krasnymstawie przybyło w ciągu ostatniej doby 14 centymetrów wody, ale na razie jest bezpiecznie, do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze około pół metra.

Mieszkańcy Puław z niepokojem zerkają na stan wody w Wiśle. Do poziomu ostrzegawczego brakuje niewiele, a do miasta zbliża się fala kulminacyjna.

Szczęściem prognozy pogody na najbliższe dni dla naszego województwa są bardziej optymistyczne i zapowiadają mniejsze opady deszczu.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 974
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA