REKLAMA
Przybywa mieszkań
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło nową inwestycję. Przy Synów Pułku staje kolejny wielorodzinny budynek mieszkalny. Umowę z wykonawcą podpisano na początku marca.

W nowym bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego znajdzie się 28 mieszkań o różnym metrażu. Nie będą zbyt obszerne – od 40 do 60 metrów kw. Budowa czterokondygnacyjnego bloku rusza przy ul. Synów Pułku czyli tam, gdzie TBS już wcześniej postawiło cztery podobne budynki (na zdjęciu).  Będzie to ósmy budynek wybudowany przez spółkę.


REKLAMA

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało w 1999 r. i jest spółką miasta. Pierwszy budynek postawiło przy ul. Kińczyka. Kolejne dwa znajdują się przy Przemysłowej, a cztery przy Synów Pułku. Mieszka w nich około 200 rodzin.

Termin zakończenia najnowszej inwestycji planowany jest na koniec pierwszego kwartału 2020 r. Mieszkania będą oddawane w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji i wykończenia.

Mieszkanie w TBS to szansa dla tych, których dochody nie pozwalają na kupno własnego lokum na rynku komercyjnym. O mieszkanie mogą starać się osoby zamieszkałe w Chełmie lub związane z miastem z racji wykonywanej pracy. Muszą mieć udokumentowane dochody oraz wkład własny na budowę mieszkania.

Na Osiedlu Zachód planowana jest budowa kolejnych bloków. Znaleźć się ma w nich łącznie 130 nowych mieszkań. Od 1 marca TBS uruchomił nabór wniosków od osób zainteresowanych własnym mieszkaniem. Szczegółowych informacji udziela biuro spółki przy ul. 11 Listopada 4, lok. 5, tel. 82 565 66 09.

Na tym nie koniec.

Jak informuje Jakub Banaszek, prezydent Chełma, władze miasta wraz z PFR Nieruchomości przygotowują wspólną inwestycję w ramach projektu „Mieszkanie+”. W ramach rządowego programu jest szansa na powstanie w Chełmie 200 kolejnych mieszkań.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • kazio
  o 16:16

  Mieszkania będą a praca? Właśnie zwalniają nauczycieli.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
  412
  Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
  926
  Więcej za ogrzewanie
  601
  Remont „12” do negocjacji
  1 115
  Rozpoczął się strajk nauczycieli
  1 317
  REKLAMA