REKLAMA
Przybywa policjantów
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwie nowo przyjęte policjantki i 13 policjantów złożyło dziś ślubowanie w KWP w Lublinie.

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – m.in. te słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj, 23 kwietnia br., podczas uroczystego ślubowania 15 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc – komendant wojewódzki policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze otrzymali także odznaki i legitymacje służbowe.


REKLAMA

Podczas procedury kwalifikującej do służby w policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po kilku miesiącach wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi KMP w Lublinie, KMP w Chełmie, KMP w Zamościu, KPP w Hrubieszowie, Oddziału Prewencji Policji oraz Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie.

Komendant Robert Szewc, zwracając się do nowych funkcjonariuszy podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Powiedział:

Słowa roty stawiają przed Wami prawdziwe wyzwania.  Pragnąc im sprostać niezbędna jest sprawność, znajomość przepisów prawa, doskonałe wyszkolenie, a przede wszystkim poświęcenie. Od tego zależeć będzie bezpieczeństwo obywateli i państwa. Dlatego też Wasza służba ma szeroki wymiar i powinna być kojarzona z niesieniem ludziom pomocy. Bądźcie gotowi ich chronić!

W tym roku lubelski garnizon policji zamierza przyjąć do służby jeszcze około 30 nowych osób. Zainteresowani powinni osobiście złożyć podania w dniach wtorek, środa, czwartek, w godz. 8-14, w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie, ul. Narutowicza 73, tel.  81 535-46-55.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w policji znajdziecie tutaj (kilknij).

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
277
Ranking szkół. Liderem znów II LO
951
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 541
Umowa na Kolejową
1 415
Zmiany w UM. Będą departamenty
1 971
REKLAMA