REKLAMA
Przysięga w reżimie sanitarnym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

uczniami, studentami, przedsiębiorcami, nauczycielami… 49 ochotników złoży w sobotę przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Reklama

W sobotę (18 lipca), o godz. 11.00,  w kompleksie koszarowym przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie, 49 ochotników złoży przysięgę na sztandar 2 LBOT.  Z uwagi na stan epidemii uroczystość odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i z ograniczoną liczbą gości.

To będzie 25. przysięga w historii lubelskiej brygady OT. Ochotnicy z województwa lubelskiego, m.in. z Chełma, przechodzą właśnie szkolenie podstawowe na poligonie w Nowej Dębie. Ci, którzy podołają trudom intensywnego szkolenia, w najbliższą sobotę wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Staną się więc żołnierzami Wojska Polskiego.

Wśród ochotników są uczniowie ostatnich klas techników, studenci, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, zawodowi kierowcy, nauczyciele, a także ratownik wodny, inżynier telekomunikacji, pracownik socjalny, pracownik banku, ochroniarz. Mają od 18 do 50 lat. Wśród nich jest 15 kobiet.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, ceremonia będzie miała skromniejszą niż zwykle oprawę. Odbędzie się w gronie wyłącznie najbliższej rodziny żołnierzy oraz ich dowódców.

Ostatnia przysięga w lubelskiej brygadzie odbyła się pod koniec stycznia tego roku w Świdniku. Z powodu pandemii, od marca zawieszone były wszystkie szkolenia dla żołnierzy OT. Wznowienie aktywności brygady OT nastąpiło na początku czerwca. A 3 lipca rozpoczęło się pierwsze szkolenie podstawowe dla kandydatów do terytorialnej służby w 2 LBOT.

Ochotnicy z Lubelszczyzny, którzy chcą wstąpić w szeregi WOT, powinni zgłaszać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA