REKLAMA
Przysięga WOT we Włodawie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższą niedzielę kolejna grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży przysięgę. Uroczystość będzie można obejrzeć we Włodawie.

150 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wchodzących w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, złoży w najbliższą niedzielę, 11 lutego, przysięgę. Uroczystość odbędzie się w centrum Włodawy.


REKLAMA

Już prawie tysiąc żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT złożyło przysięgę wojskową. Łącznie w brygadzie służbę pełni  ponad 1,5 tys. żołnierzy. Lubelska brygada ma być sformowana do końca 2018 roku.

Kandydaci do WOT, którzy nie odbywali czynnej służby wojskowej, przechodzą 16-dniowe szkolenie. Każde z nich kończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej. W minionym roku dwie takie uroczystości odbyły się w Lublinie, dwie w Zamościu i  jedna w Chełmie.

Obecnie trwa kolejna tura szkoleń dla nowej grupy kandydatów. Wśród nich jest wielu mieszkaców Włodawy i okolic. Stąd propozycja dowództwa 2. Lubelskiej Brygady OT zorganizowania tego wydarzenia właśnie we Włodawie. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę, o godz. 10.30, mszą św. w kościele św. Ludwika. Po mszy uczestnicy przemaszerują na ul. Rynek koło Czworoboku, gdzie nastąpi złożenie przysięgi.

W planie jest też prezentacja sprzętu wojskowego, pokaz musztry oraz tradycyjna defilada.

Utrudnienia w ruchu

Włodawska Straż Miejska informuje, że w związku z uroczystością, w godzinach 7-15, wyłączone z ruchu zostaną ulice Rynek, Czworobok i Kościuszki. Podczas przemarszu żołnierzy z kościoła na Rynek mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Kościelnej.

Ponadto strażnicy miejscy apelują do kierowców o zabranie pojazdów na czas uroczystości z parkingów u zbiegu ulic Rynek-Kościuszki i i Rynek-Widokowa.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
476
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA