REKLAMA
PSL stawia na kobiety
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Chełma. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją kandydaturę na to stanowisko. Jest nią Justyna Manasterska-Raszka.

REKLAMA

Rok temu Justyna Manasterska-Raszka (na zdjęciu: z  prawej) została radną Rady Miasta Chełm. Stało się to w taki sposób, że radny Artur Juszczak złożył mandat w związku z nową pracą. W okręgu nr 3 (osiedla Kościuszki i Działki), z którego w wyborach samorządowych w 2014 roku Juszczak kandydował do samorządu, drugi wynik na liście PSL uzyskała Mirosława Chrząstek. Zgodnie z procedurą, to ona powinna wejść do RM, ale nie wyraziła zgody. Następną w kolejce była więc Justyna Manasterska-Raszka. W ostatnich wyborach samorządowych, z liczbą 78 głosów, uzyskała trzeci wynik. I to ona weszła do Rady Miasta.


REKLAMA

Ma 36 lat, jest absolwentką I LO w Chełmie oraz KUL. Na co dzień pracuje w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest więc podwładną Ewy Jaszczuk.

Ewa Jaszczuk to kolejna kobieta, na którą postawiły lokalne struktury PSL. Jeszcze niedawno spekulowano nawet, że to ona wystartuje w wyścigu o prezydenturę Chełma. Wczoraj jednak zaprezentowano prezes ChSM jako kandydatkę na Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jaszczuk zasiada w Sejmiku od ostatnich wyborów 2014 r. Ma 48 lat, w Sejmiku jest wiceprzewodniczącą Komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki, członkiem Komisji rewizyjnej i Komisji budżetowej. Chełmianie kojarzą ją głównie jako prezesa zarządu największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście.

Przypomnijmy, do tej pory start w wyborach samorządowych 2018 roku o fotel prezydenta naszego miasta zadeklarowały cztery osoby. W szranki staną:  Jakub Banaszek (Zjednoczona Prawica), Agata Fisz (Postaw na Chełm), Dariusz Grabczuk (Koalicja Obywatelska) oraz Justyna Manasterska-Raszka (PSL).

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 19:47

  Ax,a teraz te spółki to co?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  48 439
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 311
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 467
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  481
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 564
  REKLAMA