REKLAMA
PSL stawia na kobiety
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Chełma. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją kandydaturę na to stanowisko. Jest nią Justyna Manasterska-Raszka.

Rok temu Justyna Manasterska-Raszka (na zdjęciu: z  prawej) została radną Rady Miasta Chełm. Stało się to w taki sposób, że radny Artur Juszczak złożył mandat w związku z nową pracą. W okręgu nr 3 (osiedla Kościuszki i Działki), z którego w wyborach samorządowych w 2014 roku Juszczak kandydował do samorządu, drugi wynik na liście PSL uzyskała Mirosława Chrząstek. Zgodnie z procedurą, to ona powinna wejść do RM, ale nie wyraziła zgody. Następną w kolejce była więc Justyna Manasterska-Raszka. W ostatnich wyborach samorządowych, z liczbą 78 głosów, uzyskała trzeci wynik. I to ona weszła do Rady Miasta.


REKLAMA

Ma 36 lat, jest absolwentką I LO w Chełmie oraz KUL. Na co dzień pracuje w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest więc podwładną Ewy Jaszczuk.

Ewa Jaszczuk to kolejna kobieta, na którą postawiły lokalne struktury PSL. Jeszcze niedawno spekulowano nawet, że to ona wystartuje w wyścigu o prezydenturę Chełma. Wczoraj jednak zaprezentowano prezes ChSM jako kandydatkę na Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jaszczuk zasiada w Sejmiku od ostatnich wyborów 2014 r. Ma 48 lat, w Sejmiku jest wiceprzewodniczącą Komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki, członkiem Komisji rewizyjnej i Komisji budżetowej. Chełmianie kojarzą ją głównie jako prezesa zarządu największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście.

Przypomnijmy, do tej pory start w wyborach samorządowych 2018 roku o fotel prezydenta naszego miasta zadeklarowały cztery osoby. W szranki staną:  Jakub Banaszek (Zjednoczona Prawica), Agata Fisz (Postaw na Chełm), Dariusz Grabczuk (Koalicja Obywatelska) oraz Justyna Manasterska-Raszka (PSL).

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 13:55

  Karol,78 nawet tylko w skali małego okręgu to wynik „skromny”.Masz rację.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 13:53

  aleksandr,wiesz co to wybory – loteria szans,a więc zastanów się i potem pisz.A kto z obecnych kandydatów się ci podoba?

  + 22
  - 22
 • aleksandr
  o 13:42

  Nowe twarze to budzi się komuna, gdzie każdy kandydat ma stołek w mieście albo zwolennicy Pieniędzy i Stanowisk , POsad, .Wy Sawa przestańcie komentować, każdy kandydat wam nie pasuje.Dziewczyny młode , nowoczesne, wykształcone to strach w oczach Agatki i innych.

  + 22
  - 22
 • Monika
  o 13:25

  PSL stawia na kobiety ale nie swoje ha ha ha

  + 22
  - 22
 • Karol
  o 13:22

  super wynik 78 glosow tylko pozazdrościć a gdzie MY czlonkowie Panie Górny czas na emeryturę

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:39

  Ale po co to śmieszne kandydowanie na Prezydenta,żeby mieć 4-5 miejsce?

  + 22
  - 22
 • Wanda
  o 12:23

  Moze mloda krew, ale kolejna spółka, ktora nie słucha ludzi tylko robi co chce.Ch s m to nic innego jak spółki miejskie robia co chcą. 😞

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 11:55

  Klasyczne partyjniackie działanie.Czy kiedykolwiek psl miał szansę choćby na drugą turę?Tragifarsa.To podnosi szansę kandydata pisu,o to psl chodzi?A na początek to przypomina mi powieść Grahama Greena o facecie który gdzieś na wczasach na Karaibach chwalił się,ze był kandydatem na prezydenta usa,a zdobył mniej niż chyba promil.Psl,niby poważna partia,a zachowuje się jak niejaki Górny.

  + 22
  - 22
 • Zero
  o 10:57

  PSL stawia na CHSM, paniom zycze powodzenia, Panu Gornemu zasluzonej emerytury.

  + 22
  - 22
 • Ferdynand
  o 10:15

  i bedzie tak jak było! Kurde!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA