REKLAMA
PSL stawia na kobiety
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Chełma. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją kandydaturę na to stanowisko. Jest nią Justyna Manasterska-Raszka.

Rok temu Justyna Manasterska-Raszka (na zdjęciu: z  prawej) została radną Rady Miasta Chełm. Stało się to w taki sposób, że radny Artur Juszczak złożył mandat w związku z nową pracą. W okręgu nr 3 (osiedla Kościuszki i Działki), z którego w wyborach samorządowych w 2014 roku Juszczak kandydował do samorządu, drugi wynik na liście PSL uzyskała Mirosława Chrząstek. Zgodnie z procedurą, to ona powinna wejść do RM, ale nie wyraziła zgody. Następną w kolejce była więc Justyna Manasterska-Raszka. W ostatnich wyborach samorządowych, z liczbą 78 głosów, uzyskała trzeci wynik. I to ona weszła do Rady Miasta.


REKLAMA

Ma 36 lat, jest absolwentką I LO w Chełmie oraz KUL. Na co dzień pracuje w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest więc podwładną Ewy Jaszczuk.

Ewa Jaszczuk to kolejna kobieta, na którą postawiły lokalne struktury PSL. Jeszcze niedawno spekulowano nawet, że to ona wystartuje w wyścigu o prezydenturę Chełma. Wczoraj jednak zaprezentowano prezes ChSM jako kandydatkę na Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jaszczuk zasiada w Sejmiku od ostatnich wyborów 2014 r. Ma 48 lat, w Sejmiku jest wiceprzewodniczącą Komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki, członkiem Komisji rewizyjnej i Komisji budżetowej. Chełmianie kojarzą ją głównie jako prezesa zarządu największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście.

Przypomnijmy, do tej pory start w wyborach samorządowych 2018 roku o fotel prezydenta naszego miasta zadeklarowały cztery osoby. W szranki staną:  Jakub Banaszek (Zjednoczona Prawica), Agata Fisz (Postaw na Chełm), Dariusz Grabczuk (Koalicja Obywatelska) oraz Justyna Manasterska-Raszka (PSL).

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 21:47

  A kobieta z psl bedzie paprotka,bo dostanie 2-3 %

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 21:46

  Nowaku,sieroto,ja nie jestem w żadnej partii,tyle razy to pisałem,umiesz czytać?

  + 22
  - 22
 • nowak
  o 21:25

  Do Andrzeja Sawy: Andrzeju ,rozumiem że u Ciebie w partii to tylko stare i schorowane są , bo zazdrościsz „zielonym z miasta Chełm” ładnych kandydatek. . I niepotrzebnie już im przypisujesz rolę paprotek. Znam ludzi którzy pracowali z p. Jaszczuk . Nie wygląda na paprotkę z tego co mówili mi. No cóż PSL to nie moja bajka. Ale kandydatki , jeśli chodzi o aparycje – to prima sort. Teraz czas na program. Jak pokażą program warto przemyśleć .Czy głosować ?.Czas pokaże . Ale program jest najważniejszy.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 20:38

  A ładne paprotki,jak za komuny,na stole prezydialnym.

  + 22
  - 22
 • Karol
  o 19:32

  Józef schował się w cień

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:01

  Kabaret z Chełma sobie robią.

  + 22
  - 22
 • Ola
  o 15:28

  Jak by wziąść Grabego i tą blondyneczkę to piękna parka na starostów dorzynek powiatowych!

  + 22
  - 22
 • Zielono mi
  o 15:25

  Górny postawił na swoim, zamiast dać kogoś dobrego to trzecia liga! Co to za kandydatka? Do rady miasta miała ile? 80 głosów! Chełmski psl dziękuję Panu Gornemu…

  + 22
  - 22
 • czekam co bedzie w mieście
  o 14:25

  Pania kandydatka z PSL ani mi brat ani swat -ale wtedy to ona pierwszy raz startowała gdy zdobyła prawie 80 głosów -więc trudno wymagać dobrego wyniku. Ale zawsze od czegoś trzeba zacząć. Ja uważam ,że może , z racji świeżości , zajść daleko w tych wyborach. Bo ludzie nie lubią skrajności (Fisz i Banaszak), zwłaszcza że ten ostatni właściwie nie bywa w Chełmie. Dobrze że Górny ustąpił młodym -co świadczy że nie kierował się interesem osobistym.

  + 22
  - 22
 • nex
  o 14:18

  Górny po prostu doszedł do wniosku że jest już obciachem i żeby dalej być „przy krycie” i zdobyć trochę głosów to trzeba wystawiać ” paprotkę”! Jak paprotka spełni swoją role i nagoni trochę głosów to zostanie radną a Górny jak zwykle vice prezydentem! A ciemny lud niech się podnieca że PSL stawia na takie ładne ,młode i wykształcone. Tylko że one nie maja nic dopowiedzenia! To oczywiście interes Jaszczukowej ( wspólny deal z Górnym a ta dziewczyna to jej pracownica)której zależy żeby być radną w sejmiku bo ją z CHSM nie będą mogli spuścić. A zrobiła z ChSM-u już sobie prywatny folwark!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA