REKLAMA
PSL stawia na kobiety
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Chełma. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją kandydaturę na to stanowisko. Jest nią Justyna Manasterska-Raszka.

Rok temu Justyna Manasterska-Raszka (na zdjęciu: z  prawej) została radną Rady Miasta Chełm. Stało się to w taki sposób, że radny Artur Juszczak złożył mandat w związku z nową pracą. W okręgu nr 3 (osiedla Kościuszki i Działki), z którego w wyborach samorządowych w 2014 roku Juszczak kandydował do samorządu, drugi wynik na liście PSL uzyskała Mirosława Chrząstek. Zgodnie z procedurą, to ona powinna wejść do RM, ale nie wyraziła zgody. Następną w kolejce była więc Justyna Manasterska-Raszka. W ostatnich wyborach samorządowych, z liczbą 78 głosów, uzyskała trzeci wynik. I to ona weszła do Rady Miasta.


REKLAMA

Ma 36 lat, jest absolwentką I LO w Chełmie oraz KUL. Na co dzień pracuje w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest więc podwładną Ewy Jaszczuk.

Ewa Jaszczuk to kolejna kobieta, na którą postawiły lokalne struktury PSL. Jeszcze niedawno spekulowano nawet, że to ona wystartuje w wyścigu o prezydenturę Chełma. Wczoraj jednak zaprezentowano prezes ChSM jako kandydatkę na Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jaszczuk zasiada w Sejmiku od ostatnich wyborów 2014 r. Ma 48 lat, w Sejmiku jest wiceprzewodniczącą Komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki, członkiem Komisji rewizyjnej i Komisji budżetowej. Chełmianie kojarzą ją głównie jako prezesa zarządu największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście.

Przypomnijmy, do tej pory start w wyborach samorządowych 2018 roku o fotel prezydenta naszego miasta zadeklarowały cztery osoby. W szranki staną:  Jakub Banaszek (Zjednoczona Prawica), Agata Fisz (Postaw na Chełm), Dariusz Grabczuk (Koalicja Obywatelska) oraz Justyna Manasterska-Raszka (PSL).

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ax
  o 22:38

  Hirek i tu się muszę z Tobą całkowicie zgodzić! Dać takim porządzić w mieście to by szybko sprywatyzowały miasto na prywatny folwark!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 18:47

  Hirek,spółdzielnia to prywatny majątek.

  + 22
  - 22
 • hirek
  o 11:43

  Patrzcie co one sobą reprezentują, a nie to, że są ładne. Pani Prezes CHSM, wyciąga kilkanaście tys miesięcznie, moim zdaniem kiepsko zarządza spółdzielnią. Oczywiście w propagandzie fajnie to wygląda, ale gdy popatrzymy na wyniki, to kiepsko to wygląda. Największy zarzut to przerost zatrudnienia oraz wysokie opłaty czynszowe. We wspólnotach mieszkaniowych w przeliczeniu na czynsz jest o około 30-40% taniej, przy czym bloki są zadbane, wszystkie ocieplone i generalnie na tip-top. Natomiast CHSM, w której powinein być efekt skali, bo jest duża, bo ma dużo lokali do wynajęcia itd, jest drogo. Drogo, bo jest kiepsko zarządzana. Te wszystkie spółdzielnie powinny być już dawno rozczłonkowane na wspólnoty – ludzie sami by sobie lepiej poradzili. Spółdzielnia to publiczny majątek, ale traktowana i zarządzana jak prywatna własność.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 02:50

  W ogóle wyborami.

  + 22
  - 22
 • AndrzejS.
  o 20:47

  „Ruch” pod i zainteresowanie tym artykułem odzwierciedla faktyczne zainteresowanie tymi kandydaturami!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 00:44

  Kaziu,a nue są ładne,politycznue to dziecinada,ale na

  + 22
  - 22
 • Kazio
  o 22:15

  Czas do okulisty panie Andrzeju, Józek tez powinien

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 21:55

  Ładne kobiety,tylko ślepy nie widzi.

  + 22
  - 22
 • Lol
  o 21:53

  Paprotki… Wyobraź sobie bez makijażu.. Budzisz się rano.. Wiem coś nt temat hahaha kandydatki…

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 21:48

  A fakt,ładne dziewczyny.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 023
  Nowe samoloty przekazane studentom
  174
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  653
  Wybierz Społecznika Roku
  346
  Szkoły szykują się do strajku
  415
  REKLAMA