REKLAMA
Puchar Żołnierzy Wyklętych dla Dragona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy strzelcy nie dali szans gospodarzom ani gościom i w każdej konkurencji podzielili między siebie nagrody za medalowe miejsca. W Lublinie odbyły się Ogólnopolskie Zawody o Puchar Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

W ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 29 marca w Lublinie – po raz dziewiąty – odbyły się Ogólnopolskie Zawody o Puchar Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy Jana Dąbskiego z MKS Dragon w Chełmie nie dali szans gospodarzom ani przyjezdnym, i w każdej konkurencji karabinowej podzielili między siebie (i jak się okazuje, po równo) nagrody za medalowe miejsca.

W konkurencji karabinu pneumatycznego open zwyciężył Damian Siedlecki (189 pkt), jednym punktem wyprzedzając Miłosza Drozdę.
Z kolei w karabinie sportowym open, najlepszym okazał się być Miłosz Drozda (194 pkt), który pokonał Damiana Siedleckiego siedmiopunktową przewagą.
W konkurencjach karabinowych startowało blisko 50 zawodników.

Zawody zorganizował Klub Strzelecki Snajper Lublin oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie i Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej. Wsparcia udzieliły lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Patronat honorowy sprawowoali: posłowie na Sejm RP Przemysław Czarnek i Tomasz Rzymkowski, a także prof. Piotr Pogonowski.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
633
Będzie ciasno na Rejowieckiej
329
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
255
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
REKLAMA