REKLAMA
PUM bez Mariana Tywoniuka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po 12 latach nastąpiła zmiana w kierownictwie Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych. Marian Tywoniuk został odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu spółki. Tywoniuk pierwotnie miał wykonywać swoje obowiązki do marca 2019 roku. Podobno sam podjął taką decyzję zaraz po przegranych przez Agatę Fisz wyborach.

REKLAMA

Jednak kilka dni temu, Przewodniczący Rady Nadzorczej Zbigniew Moskal wręczył mu wypowiedzenie bez świadczenia pracy. Od tej pory nie wykonuje już obowiązków Prezesa.


REKLAMA

Kto go zastąpi? Tego jeszcze nikt nie chce zdradzić.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • FUX
  o 17:17

  ixi. 🤔 Jasne, że te kontrole to,, mały
  deszcz z wielkiej chmury,, Żeby mieć prawdziwy obraz i stan finan
  sów spółki, to przeprowadzenie
  audytu niezależnego, zewnetrznego
  Własne kontrole, to tylko ogólny
  zarys problemu i tak naprawdę
  niczego nie wyjaśni……tyle lat istniał problem z którym nic nie
  zrobiono……. Te rady nadzorcze to
  też fikcja, wspólnoty muszą podjąć
  zdecydowane decyzje co do dalszego zarządzania, bo inaczej
  im też grozi bankructwo….

  + 22
  - 22
 • ixi
  o 14:07

  Pewnie że SLD któremu się wydawało, jeszcze rok temu o tej porzez , że prregrać nie może bo nie ma z kim . O włos, jednak przegrało i przeżyło traumę, co jest naturalne! To jednak już histora.
  Ja notomiast nie wierzę że coś będzie z tych szumnych zapowiedzi o rozliczaniu , prokuratorach itd. Jak słyszę, kasy na niezależne, profesjonalne audyty nie ma , a bez tego nie ma materiałów na twarde zarzuty. Tywoniuk nie był chyba tak naiwny żeby „kraść kasę z firmy ” albo coś w tym rodzaju itd. Więc wątpię czy coś z tego wyjdzie. Na zapowiedziach się chyba skończy. Ciekawszy jest jednak temat
  ( Martyniuk to jednak już historia) co władze miasta dalej zrobią z PUM-em?
  Powiem krótko! Odwołać prezesa Zarądu to pikuś. Znależć odpowiedznią osobą do pokierowanai tym bałaganem i wymyślenie jaką politykę będzie się prowadzić to dopiero jest wyzwanie. Czy to ma być spółka dochodowa działająca w oparciu o stawki pokrywające koszty i generujące zyski? Onaczać to będzie drastyczną podwyżkę stawek czynszu. Co miasto zrobi z tymi co nie placą? Czy bądą drastyczne eksmisje na bruk? Czy to mieszkańcy bąda pokrywać bardzo wysokie koszty remontów satrych zasobów , nie remontwanych poważnie od 50 i więcej lat? Czy pokryje je miasto, tylko z czego? Co zrobi ze wspólnotami ? Czy ” puści ” je na wolny rynek? Czy będzie je na siłę trzymać przy PUM-ie, jak Tywoniuk ! Takich pytań jest dużo , dużo więcej ,zobaczymy co masto z tym zrobi? Jaki będzie pomysł na ten PUM ? Czy czasem nie skończy się na zapowiedziach a zostanie zatrudniony jakiś przypadkowy amator który będzie robił to co dotychczas czyli ” łatał ” dziury i przesuwał tę sama kasę od jednych do drugich w zalezności od tego gdzie się ” pali” i generowal coraz większe straty?A to jest tylko kilka podstawowych pytań. Krótko mówiąc! Nie da się mieć ciastko i zjeść ciasto!Zobaczymy , zobaczym co ta władza potrafi poza kampanią wyborcza czyli obiecankami?
  Co zrobi w konfrontacji z realnym rządzeniem miastem?

  + 22
  - 22
 • Jacek
  o 12:16

  Patrzę na to wszystko i nie wierzę. Marian, chyba nie może pogodzić się z tą całą sytuacja, wnioskiem do prokuratury i konsekwencjami, że chyba używa różnych nickow do budowania swojej tezy?. M – daj już spokój.

  + 22
  - 22
 • Gość
  o 20:14

  Powiem krótko, P. Prezydent niczego nie ograł ani wygrał, chcieć można b. wiele, ale nic więcej…….
  Miłego wieczoru Ixi i lepszego podejścia do spraw ludzkich
  w nowym 2019r……..

  + 22
  - 22
 • ixi
  o 16:00

  XYZ .Zgadza się nie ma co komentować. To że Tywoniuk was ograł łącznie z Prezydentem to oznacza tylko jedno, że jesteście amatorami i czas najwyższy podejmować profesjonalne działania. Czego wam życzę w Nowym Roku 2019 .

  + 22
  - 22
 • XYZ
  o 15:35

  Bez komentarza. Sorry! Dobrego Nowego Roku 2019 😀🍾

  + 22
  - 22
 • Atom
  o 15:03

  Popieram.Ludzie mają tego dość.Jak nie i porządkują sami spraw,to wejdzie zarządca przymusowy. I tyle. Ogarnijcie się!

  + 22
  - 22
 • ixi
  o 14:58

  XYZ! Tywoniuk z tego co wiem nabył prawa emerytalne pod koneic roku 2018 , chyba w grudniu . To w czym problem? Tywoniuka juz nie ma a wposlnota na Trubakwskiej nadal jest i co z tego wynika? Nadal szukają „kozała ofiarnego” na ktorego chcą „zwalić” całą winę, bo nie portafią załatwić swoich prostych spraw zgodnie z prawem. „Atom” ma rację , nie jesteście „pępkiem” świata że wszyscy będą się zajmować waszymi sprawmi . Zrobcie to sami, zabierzecie się wreszcie do roboty i nie „zawracajcie innym doooooooooopy!

  + 22
  - 22
 • Atom
  o 14:42

  To niech się wezmą w garść i
  uporządkują sprawy,to nikt nie będzie wrzucał kamyczków do ich ogródka.Nie są pępkiem świata,a temat staje się powoli nudny.

  + 22
  - 22
 • XYZ
  o 14:24

  ixi
  Dlaczego nie piszesz, że Tywoniuk był emerytem, a zatem
  brał emeryturę czy nie???? Tego już nie komentujesz
  tylko wrzucasz kamyk do ogródka wspólnocie z Trubakowskiej……. Zrozum, że to nie twoja sprawa człowieku
  i nic nie masz do powiedzenia w ich sprawach……

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 547
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 673
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 503
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  494
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA