REKLAMA
PUM zabiera głos w sprawie wspólnoty z ul. Trubakowskiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po tygodniu milczenia głos w w sprawie sytuacji wspólnoty mieszkaniowej „Trubakowska 53, 55, 57A” zabrał Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych sp. z o.o. Prezes w specjalnym oświadczeniu skomentował zarzuty stawiane PUM w doniesieniu, które trafiło do Prokuratury Rejonowej . Poniżej publikujemy je w całości.

***

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przed publikacją poprosiliśmy o komentarz PUM sp. z o.o.  i Urząd Miasta Chełm, który jest jedynym właścicielem tej spółki. W miniony piątek (11.05.2018) dotarł do nas e-mail z UM podpisany przez Agnieszkę Gromadzką, inspektora w Wydziale Infrastruktury Komunalnej o treści:

 W odpowiedzi na prośbę o „skomentowanie” treści przesłanej w wiadomości, informuję, iż Państwa wiadomość została przekazana do PUM Sp. z o.o. jako podmiotu właściwego. Jednocześnie pragnę nadmienić, iż w sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie z zawiadomienia PUM Sp. z o.o., które zostało złożone w kwietniu br.

Do treści publikowanego wyżej oświadczenia odniesiemy się w najbliższym czasie. Tak jak w przypadku pierwotnego tekstu na temat wspólnoty z ul. Trubakowskiej, liczmy na Wasze opinie.

REKLAMA
Komentarze

 • Viktor
  o 16:02

  Do Piotra…….. wszystko co piszesz jest prawdą, ale rzeczywistość jest zupełnie inna,nie mówmy już co mówią przepisy……..jasne, że płaci się za wszystko.PUM jak wspomniano,używa różnych form żeby zastraszyć właścicieli lokali,przy czynnym wsparciu ratusza…… jeśli nie wiadomo o co chodzi to przecież chodzi o pieniądze…!!!! To jest obraz nędzy i rozpaczy!!! chyba nigdzie nie jest już gorzej……czas przyszedł żeby ten marazm przełamać….w jedności siła!!!!!!!

  + 22
  - 22
 • Ksawery
  o 15:30

  Do Piotra 😂 po co tyle ,,jadu,, nie każdy jest ,, papugą ,, ,ale do rzeczy… Zarząd jak i Prezes Spółki z o.o( tym bardziej)! nie są upoważnieni do oceny uchwał pod względem zgodności z prawem.,,Do dokonywania tej oceny uprawniony jest Sąd i do chwili wydania przez Sąd wyroku uchylającego uchwałę, obowiązuje domniemanie, że jest ona zgodna z prawem i podlega wykonaniu ,, dlatego zarząd jest ,, zobligowany do jej realizacji ,, tak? Czy nie? Wspominano już kilkakrotnie, że zarządca nie jest organem wspólnoty mieszkaniowej a jedynie jej pełnomocnikiem i może być przesłuchiwany jako świadek (jest osobą trzecią) nawet gdy jest upoważniony do jej reprezentowania…..co jeszcze można powiedzieć ?? Sąd zajmie stanowisko i już koniec,kropka! Do działania powinni wziąć się wszyscy ,a nie garstka ludzi!

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 13:59

  Do mieszkańców wspólnoty, jeżeli chcecie wygrać tylko na niwie prawnej to pewnie będzie was to kosztowało dużo czasu i pieniędzy dlatego że zmagacie sie ze skutkami a nie z przyczyną. Na całym świecie każdy usługodawca stara sie konkurować jakością usług ale wasz nie musi bo ma narzędzia polityczne w postaci pełnomocnictwa.
  Sięgnijcie po narzędzia polityczne zjednoczcie się w rodzaj porozumienia wspólnot i doprowadźcie na drodze politycznej do wymiany zarządcy na człowieka który zechce z wami współpracować a wtedy zmienicie także waszą sytuacje prawna ( vide uczcie sie od parlamentu 😉

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 12:33

  Do „mieszkaniec i Viktor”. „…pytanie narzuca się samo do UM….czy wspólnota ma coś do powiedzenia w kwestii kto będzie sąsiadem?” Oczywiście że ma, jeżeli zechce i potrafi skorzystać z przysługujących jej uprawnień. Art.16. 1 ustawy …..”wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości. 2. Właścicielowi, którego lokal został sprzedany, nie przysługuje prawo do lokalu zamiennego. W stosunku do właścicieli : „długotrwale zalegających z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym…” Viktor.Dlatego macie bałagan bo każdy robi co chce nie patrząc na przepisy. Podatek od nieruchomości płaci się za całą nieruchomość nie tylko za piwnice, do UM. Zgodnie z ustawą na koszty zarządu powinno brać się za podstawę całość lokalu łącznie z przyległościami (piwnice)tak jak to jest w akcie notarialnym, ale zwykle zarządcy zgadzają się żeby do naliczeń nie wliczać piwnic. 0.6 zł/m2 to stawka minimalna ale możecie sobie poszukać zarządcy który będzie to robił taniej albo to będzie robił wasz zarząd społecznie. Nic nie stoi na przeszkodzie! Dlaczego tego nie zrobicie? Już wielokrotnie pisałem , zarząd i zarządce można zmienić w każdej chwili a przez 11 lat, to ! Więc do kogo pretensje?

  + 22
  - 22
 • Piotr
  o 11:55

  Do ” Mieszkanka”! Nie rozumiesz ! Do skarżenia uchwały jest upoważniony każdy właściciel lokalu i współwłaściciel nieruchomości. Zapewne Tywoniuk występuje tutaj jako pełnomocny przedstawiciel właściciela lokali należących do miasta. Przecież na zebrania właścicieli we wspólnotach nie będzie chodzić Prezydenta Miasta , bo niczym innym nie mogla się zajmować! PUM- może łączyć te dwie funkcje. Reprezentacji właściciela lokali i zarządcy bo to są funkcje rozłączne. To tak jak każdy w właścicieli lokali może być członkiem zarządu a jak by miał licencje to też by mógł być zarządcą! Do prokuratury doniesienie ma prawo i obowiązek zrobić każdy kto ma wiedzę odnośnie popełnienia przestępstwa. Jasne ?

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 06:45

  Czy zarzadca PUM ma prawo składać doniesienie do Prokuratury w sprawie uchwał jakie podjęła Wspólnota? NIE JEST WŁAŚCICIELEM TYLKO ZARZĄDCA W RAMACH ZARZĄDU ZWYKLEGO

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA